Fıstık Motifli Tığ işi Zigzag Örgü Modeli Ve Yapılışı

El işi örgülerin de şiş ve tığ ile örülen oldukça güzel örgü modelleri vardır. Bunlardan biride tığ ile örülebilen ve oldukça güzel görünen fıstık motifli zigzag örgü modelidir. Bu modeli bebek hırkaları, yelekleri yada battaniye kenarları olarak kullanabilirsiniz. Görünüşünde biraz zor gibi gözükmesine rağmen oldukça güzel ve kolay bir örnektir. Örülmesi zevkli ve görüntü açısından da güzel bir örgü modelidir.

Zigzag örgü modeli yapılışı ile ilgili olarak ister tek renk olarak isterseniz de bir kaç renk olarak kullanabilirsiniz. Birbirine uyumlu kullanılan bir kaç renk bu model için güzel bir görüntü ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bir kaç renk örülen bu zigzag örgü modeli bebek ürünlerinde kullanılabilir. Tek renk olarak ta isterseniz kendiniz için de kullanabileceğiniz bir modeldir.

Zigzag örgü modeli yapmaya karar verdiyseniz daha sonrasında ne yapacağınıza ve renklerine karak vermelisiniz. Eğer bebekler için kullanacaksanız renkli ipler kullanmanızı öneririz. Fakat kendiniz için kullanacaksanız tek renk yada iki renk olarak örebilirsiniz. Fıstık motifli zigzag örgü modelinden battaniye sonbahar ve ilkbahar aylarında şişle yapılan battaniyelere oranla daha kullanışlı olacağını söyleyebiliriz.

Tığ işi ile yapılan örgüler daha hafif ve görsel anlamda daha güzel olmaktadır. Fıstıklı zigzag örgü örneğide de bu amaca uyan en güzel ve kolay örgü örneklerinden biridir.

Zigzag Modeli Örgü Örneği Nasıl Örülür Eğitim Videosu

Renkli zigzag örgü motifinid denemek isteyen hanımlara yardımcı olması açısından bir video ekledik. Video yabancı dilde olmasına rağmen anlaşılabiliyor dikkatli izleyerek zigzag örgü yapımını öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git