Fular Ucu İçin İğne Oyası Örneği Ve Yapılışı

Çok eski zamanlardan beri var olan ve hayatımızın önemli bir bölümünü kapsayan el işleri her kadının mutlaka hayatında bir kere de olsa yaptığı bir şeydir. Örgü örmek çok zevki ve her daim yapılabilecek bir iştir. Aynı şekilde iğne oyaları da çok zevklidir. Oyalar ile evinizin her köşesini dilediğiniz gibi renklendirebilirsiniz. Ayrıca bu kadar köklü bir geçmişi olan el işi ile ilgilenmek de herkesin dikkatini çeker. Öyleyse bugün de fular ucu iğne oyası örneği yapımını öğrenelim.

Her gün yeni bilgiler öğrenerek bilgi haznemizin genişlemesini sağlıyoruz. Yenilik her insan için son derece önemlidir. Öğrendiklerimiz deneyimlerimiz olarak karşımıza çıkar. Oya işçiliği ise bambaşka bir şeydir. Geçmişte kadınlar ruh hallerine göre iğne oyalarına şekil verirdi. Aynı zamanda erkekler de eşlerinin yaptıklarını mutlaka kullanırdı. Aslında iğne oyalarının belli kullanım yerleri vardır. Ama sizler farklı bir şekilde işliyorsanız ve kendinize öz modelleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca web sitemizde diğer iğne ve tığ ile oya modellerini bulabilirsiniz.

Uzman ekibimiz ile görüşmek, soru yöneltmek için sitemize yorum atabilirsiniz. Aklınıza takılanlar üzerinde konuşabilir size yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız. Uzman ekibimiz yorumlarınıza kısa bir zaman içerisinde dönüş yapacaktır. Ayrıca bu modeli denedikten sonraki fikirlerinizi de bizimle ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz.

fular ucu iğne oyası örneği yapımı videolu anlatım

Fular Ucu İçin İğne Oyası Örneği Ve Tüm Detaylar

Normalde dilediğiniz her yere oya işleyebilirsiniz. Özellikle eski zamanlardan beri var olan çeyiz geleneğinde oyaların ciddi bir yeri vardır. Genç kızlar anneleri ile birlikte evlendikten sonra kullanmak için çeyiz sandıkları oluşturur. Bu sayede yeni bir ev kurmak için zamanla eşya biriktirilir. Özellikle başörtüsü, masa örtüsü ve havlu uçları mutlaka oya ile güzelleştirilir. Marifetli hanımların yaptığı birbirinden güzel oyalar her evin renklenmesini ve daha hoş görünmesini sağlar.

Eğer sizler de evlerinizde oyalara yer veriyorsanız bu yeni yazımızda öğrendiklerinizi de uygulayabilirsiniz. Ayrıca özel günler için hediye arama derdine de kapılmazsınız. Aldığınız güzel bir fuların ucuna yapacağınız iğne oyası son derece şık bir hediyeye dönüşecektir. Hemen hemen her kadın fular kullanır. Bu nedenle sevdiklerinize bir hediye almak isterseniz düşünmeden bu güzel fularlardan yapabilirsiniz.

Fular ucu için iğne oyası örneği diğer işlemeler gibi biraz oyalar. Ama iğne oyası ince bir işçilik gerektirir. Eğer siz de yeteri kadar sabırlı ve dikkatli iseniz bu modeli denemek için vakit kaybetmemelisiniz. Hemen bir fular alın ve işe koyulun.

Fular Ucu İğne Oyası Örneği Yapılışı

Fular ucu iğne oyası örneği yapılışı aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda açık bir şekilde anlatılmıştır. Çisenin Dünyası’nın anlatımı son derece anlaşılır ve ince detaylar içermektedir. Böylece sizler de videoyu dikkatli izleyerek ve talimatlara uyarak harikalar yaratabilirsiniz.

Eğer hediye olarak verecekseniz fular için beyaz oya için koyu renkler kullanmanız daha uygun olacaktır. Çünkü koyu renkler ile herkesin arası değildir. Ama beyaz olan her yerde kullanılabilir. Ayrıca çalışmalarınız sırasında mola vermeyi unutmayın. Sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na fular ucu iğne oyası örneği yapımını bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git