Genç Kızlar İçin Örgü Bandana Modelleri

Bandana nedir diyerek başlayalım yazımıza. Bandana genelde sporcuların kullandığı bir parça olan bandanalar, günümüzde ise saçlar için ve birçok farklı amaç için kullanılan boyanmış ve desen verilmiş kumaş parçaları ya da örülerek hazırlanmış parçalardır.

Bandana kullanım alanları, saç için, boyun için atkı gibi boyunluk olarak, maske olarak, alın bandı olarak kişiden kişiye göre kullanım alanı değişen ve farklı görevler için kullanılmaktadır. Konumuz olan örgü bandana modelleri ise saç için olanlardır.

Saçlar bizi tamamlayan en büyük parçalarımızdan bir tanesidir. Saçlarımızın güzel görünmesi, bakımlı görünmesi ve toplu görünmesi amacıyla değişik ve farklı aksesuarlardan biri olan örgü ile yapılmış bandanalardan yardım alınmaktadır. Birçok model ve renge sahip olan saç bantları grubuna dâhil olan bandanaları ister saçınız topluyken ister açıkken isterseniz dağınık saçınızı toplamanız gerekirken kullanabilirsiniz.

Saç İçin Bandana Yapılışı Ve Örgü Bandana Modelleri

Bandanalarla yapacağınız çok şık ve birbirinden güzel kombinler sayesinde sokak modasında öne geçebilir ve hem sizin hem saçınızın güzelliğini ön plana çıkarabilirsiniz. İster klasik ister spor kıyafetlerle kombinlenebilen bandanaları örmek çok kolay ve pratik olduğu için çeşit çeşit modeller yapılmaktadır.

Bandana örmek isteyen bayanlar genç kızları için rengârenk örgü bandanalar yapabilir. Saçlara takıldığı zaman tüm başı kaplayan bandanaları isterseniz boncuklarla isterseniz küçük gül, çiçek, kelebek, ponpon gibi motif ve ayrıntılarla süsleyebilirsiniz. Örgü bandanaları genellikle lastikli olarak ya da düğmeli olarak birleştirme işlemi yapabilirsiniz. Çengelle birleştirilen bandanalar kafa derisine batabilir ve saç yolunmasına sebep olabilir.

Örgü bandanaların diğer hazır olan bandanalara göre avantajı ise istediğiniz genişlikte ve uzunlukta yine ister üçgen, ister dikdörtgen ve kendi kafa yapınıza göre yapılabilmesidir. Örgü bandana modellerinde iki kat gül yaprağı üzerine geniş bir düğme yerleştirebilir ya da düz bir örgü ile yapılan bandanayı sağ tarafından kurdele şeklinde bağlamalı model yapabilirsiniz. Alın kısmı bant olarak örülen ve saç ortasına kadar yuvarlak olarak örülen bandanayı püskül yaparak detaylandırabilirsiniz.

Örgü Bandana Nasıl Örülür Videolu Anlatım

Yine örgü olarak yapılan bandanaları kendi isteğinize göre tül ve kumaş parçaları ekleyerek desen ve motiflerle birleştirebilirsiniz. Bandanaları ister tığ ile isterseniz de şiş ile örebilirsiniz. Örgü bandana nasıl örülür ? Videomuzu inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git