Geri Dönüşüm Projeleri İle Eskileri Değerlendirme

Yeni aldığımız kıyafetler ya da diğer eşyalar bir hevesle kullanılıp, ondan evvel kullanmış olduğumuz eşyalar ise ya bir kenarda durmaktadır ya da çöpe atılmaktadır. Bu durum da eğer ihtiyaç yoksa maalesef ki israfçılar adına girmektedir. Bundan dolayı yeni alınan bir eşya sonrasında eskisini atmak yerine onu daha farklı bir şekilde ya da eskisine göre farklı bir tarzda yenileyerek, deforme olmuş kısımlarını onararak yeni bir görünüm kazandırmış oluruz.

İşte böyle yapıldığı takdirde hem geri dönüşüme katkı sağlamış ve eskileri değerlendirme konusunda bir adım önde olacağız.Hem de israf etmekten kaçınmış oluruz. Bu yazıda da birkaç adet geri dönüşüm adına proje yer almaktadır. Sizler de bu fikirleri değerlendirerek oldukça kullanışlı olan eşyalar elde edebilirsiniz.

Eski kazaklardan parmaksız şekilde eldiven yapmak ; kullanılmayan kazakları çöpe atmak yerine, parmaksız eldiven formuna getirerek geri dönüşüme katkı sağlanabilir. Bu soğuk kış günlerinde oldukça fazla fazla yararı olacağı muhakkaktır. Yada kullanılmayan eskimiş kot eteklerimizi ve kotları değerlendirmek de oldukça iyi bir fikir.

Eski Eşyaları Değerlendirme Ve Geri Dönüşüm Fikirleri

Tabi bu örnekleri çoğaltmak oldukça mümkün mutlaka sizlerinde evlerinizde kullanmadığınız giysi ve eşyalarınız vardır. Bunları atmak yerine bir ihtiyaç sahibine veya kendi el emeklerinizle bu eski eşyaları değerlendirebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git