Halkalı Sepetli Havlu Kenarı Örnekleri

Son günlerin en popüler havlu kenarı modelleri sepet ve halkalı olarak işlenmiş yeni kenar oyaları. Özellikle yuvarlak halkalar oldukça fazla yapılmaya başlandı. Çok çeşitli renkte ve şekilde yapılan halkalar şık bir görüntü ortaya koyuyor. Tek bir renk üzerinden gidilebileceği gibi, bir kaç farklı renk ile farklı halka şekilleri de oluşturuluyor. Halkalı sepetli havlu kenarı örnekleri işlemek görüntü açısından basit görünse de oldukça zor bir iş. Her halkayı tek tek yapmak çok zaman alıcı. Fakat hanımlarımız her işte olduğu gibi bu işte de oldukça sabırlı ve yetenekleri sayesinde çok başarılılar. Yalnızca bir kere yaptıktan sonra, yıllardır bu modeli işliyor gibi çok şık modeller yapabiliyorlar.

Sepet modelleri işlenen havlu kenarı örnekleri de en az halkalar kadar zor ve güzel. Her zor işin bir güzelliği elbette var. Üzerinde ne kadar uğraşır ve emek harcarsanız, işin sonucu bir o kadar güzel oluyor.

Halkalı ve sepetli havlular birbirinden biraz farklı

Bunun nedeni çok basit. Halkalar genel olarak kenar kısma işlenirken, sepet modelleri havlunun üzerine işleniyor. Çünkü sepetler ölçü olarak kenarlara işlenemeyecek kadar büyük. Birazdan siz de aşağıdaki örneklerde de inceleyeceksiniz, sepet ve halka bir arada kullanılıp yapılan işler de var. Ve kenara halka işleyip, aynı halkalardan sepet yapılan işler de. İki şekli bir arada kullanıp çok güzel modeller de yapabilirsiniz.

Halkalı kenar modelleri havlu için biraz daha güzel duruyor

Biz her zaman şunu söylüyoruz; eğer bir desen, işlediğiniz materyalin kullanımını zorlaştırıyorsa, onu yapmaktan kaçının. Eğer işlediğiniz bir motif, havluyu kullanım amacından çıkartmışsa, elinizi yüzünüzü silemez haldeyse yapmayın. Sepet için de bunu söyleyebiliriz. Eğer havlunun ortasına işleyeceksiniz ve süs olarak bırakacaksınız buna sözümüz yok. Eğer bu havlu kullanılacaksa lütfen bunu yapmayın. Zira elimizi yüzümüzü silecek yer bulamıyoruz.

Halkalı model ise tamamen güzel bir şekle sahip. İstediğiniz forma sokup kullanabilir, dilediğiniz ölçülerde işleyebilir ve çok farklı kombinasyonlar yapabilirsiniz. O kadar esnek. Bir de doğru ve bir kaç farklı renk kullanımı yaparsanız, ortaya çıkan işler harika olabiliyor.

Halkalı ve sepet modelli havlu kenarı örnekleri

Bu kadar şey yazdık ve konuştuk. Aşağıda her iki model için de örnekler inceleyebilirsiniz. Çoğunluk olarak halkalı modeller var. Farklı kombinasyon dediğimiz örnekleri özellikle inceleyin. Bir kaç halka ile yapılan nasıl güzel işler size ilham kaynağı olacak.

Havlu kenarı belki de en fazla yapılan kenar motifi işleri. Bu nedenle de hakkında en çok yazılan, model paylaşılan iş. 1yumak.com yeni ve farklı havlu kenarı modelleri ve örnekleri için sürekli olarak paylaşımlarda bulunuyor. Havlu kenarı kategorisinde bunları detaylıca inceleyebilirsiniz.

Bu yazımızda size bir çok model paylaştık fakat anlatımlarını vermedik. Bunlar yalnızca modellerden fikir alabilmeniz için verildi. Fakat anlatımlı işler arıyorsanız;

İğne oyası havlu kenarı nasıl yapılır? (Açıklamalı anlatım)

Boncuklu kolay havlu kenarı modeli nasıl yapılır?

Yeni model havlu kenarı iğne oyası yapılışı?

Tığ işi yeni havlu kenarı yapılışı resimli anlatım

konularından birbirinden güzel, birbirinden farklı ve harika havlu kenarı modelleri var. Anlatımları ile birlikte adım adım yapabileceğiniz modeller. Bu anlatımları inceledikten sonra, aşağıdaki galeriye tekrar bir göz atın. Oradaki anlatımlardan faydalanarak, galeride ki bir çok modeli yapma şansınız var. Özellikle boncuklu havlu kenarı yapılışının açıklaması, buradaki halkalı modelleri yapmanız için size çok yardımcı olacak. Çünkü hemen hemen aynı modeller. Kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git