Hanımeli Çiçeği Yazma Kenarı Örneği Yapılışı

Merhaba hanımlar. Oya çeşitlerini ve modellerini az çok hepiniz biliyorsunuzdur. Kimileri bir oya ile neler yapılacağını tam olarak bilmez. Bunların sadece belli kumaşlar etrafına yapılan işlemeler olduğunu düşünür. Oysa durum o kadar basit değildir. Bir oya modelini yazma, başörtüsü, masa örtüsü ve havlu kenarlarında kullanabileceğiniz gibi günlük kullanıma uygun eşyalara da yapabilirsiniz. O halde fular, kolye, küpe, tesbih ucu ve ya yazma kenarı hanımeli oyasını öğrenmenin tam sırası.

Bu model yazmanın üzerine de dikilebilir. Ama çok güzel takılar da yapabilirsiniz. Hanımeli oyasını takım olarak küpe aparatı kullanarak ya da kolye ucu yaparak kullanabilirsiniz. Aşağıda paylaştığım videoda yazma kenarına işlenmiş şeklini göreceksiniz. Ama hayal gücünüzü kullanarak daha farklı yerlerde de kullanabilirsiniz.

Bu modeli yapacağınız işlem kadar zincir çekmeniz gerekiyor. Yani yazma kenarlarında uygulayacaksanız dört kenarı da kaplayacak şekilde zincir çekeceksiniz. Zincirlerin çok sıkı olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer çok sıkı olursa üzerine işleyeceğiniz model düzgün olmayacaktır. Ayrıca siz de yaparken zorlanabilirsiniz. Bu nedenle elinizin daha gevşek olmasına dikkat edin.

hanım eli çiçeği yapımı detaylı anlatım

Hanımeli Oyası İçin Fular, Kolye, Küpe, Tesbih Ucu ve ya Yazma Kenarı

Biraz önce de bahsettiğim gibi bu modeli her yerde kullanabilirsiniz. Eğer yaptıklarınızı satarak kazanç sağlıyorsanız mutlaka hanımeli oyasından faydalanın. Çünkü gören herkes büyük bir hayranlık besleyecektir. Ayrıca böyle değişik işlemelerin alıcısa da her zaman fazla olur. Herkesten daha farklı biri olduğunuzu hissetmenin en önemli yanı değişik işler çıkarmaktır.

Hanımeli oyası ile fular, kolye, küpe, tesbih ucu ve ya yazma kenarı yaparak sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. El emeği olan bir oya modelinden yapılan her şey çok değerli olacaktır. Böylece özel günlerde, doğum günlerinde alacağınız hediye için kararsızlık yaşamazsınız. Bence bu modelden hemen bir kolye ve küpe takımı yaparak kime hediye edeceğinizi düşünmeye başlamalısınız.

Her zaman oya modellerinden bahsediyoruz. Ama biliyorsunuz ki geneli klasik kullanım alanları için geçerli oluyor. Araştırmalarım sonucu böyle güzel modeller buldukça da sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Eğer sizin de benimle ve diğer okuyucular ile paylaşmak istediğiniz bir şeyler olursa yazıların altına yorum yapabilirsiniz.

Fular, Kolye, Küpe, Tesbih Ucu ve ya Yazma Kenarı Hanımeli Oyası Yapılışı

Fular, kolye, küpe, tesbih ucu ve ya yazma kenarı hanımeli oyası yapılışı için üç renk ip kullanmanız uygun olacaktır. Tabanı için koyu bir renk ve çiçeği için de iki ayrı açık renkten yararlanabilirsiniz. Hatta örnekte gördüğünüz modelin aynısını elde etmek için aynı renkleri kullanın.

Normal oya modellerinden daha zahmetli gibi görünse de modeli bitirdiğinizde buna değer olduğunu anlayacaksınız. Beli daha fazla vakit harcayacaksınız. Ama çıkan sonuçlar sizi tatmin edecektir. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

Oya ve Dantel Dünyası’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git