Hanımların Bayılacağı 42 Adet Örgü Çanta Modelleri

Moda ve teknoloji o kadar enteresan bir hale geldi ki, bir marka çanta almaya kalksanız binler hatta on binler ile ölçülmeye başladı. Oysa ki çok şık ve güzel örgü çanta modelleri örebilir, istediğiniz gibi bir modeli yapabilirsiniz. Tabii ki o bahsettiğiniz çantalar gibi olmayacaktır ama yine de kendi istediğiniz, kendi ördüğünüz çanta gibi hiç bir şey olmaz. Diyeceksiniz ki o çantalar ile örgü ve tığ ile yapılmış örgü işi çantalar bir mi? Elbette ki ikisinin karşılaştırılması yapılamaz. Fakat maksimum 40-50 liraya mal edeceğiniz ve kullanımından çok zevk alacağınız bir çanta yapabilirsiniz. Aradaki uçurumu görüp, el işi ile yaptığınız şeylerin ne kadar kıymetli olduğunu fark edesiniz diye bunları size yazıyoruz.

Deri ve diğer materyaller ile yapılan çantaları elbette ki yapmanız mümkün değil. Örgü örebiliyor, model çıkartabiliyor ve bunları ipler ile beraber yapabiliyorsanız ne kadar model görürseniz görün o modellerin hepsi zaten sizin. Elinize bir şiş veya bir tığ alıp örmeye başlayabilirsiniz.

Her kullanıma uygun örgü çanta modelleri

Örgü ile yapacağınız çanta modelleri arasında, hem günlük kullanım hem de özel günler için kullanacağınız bir çok örnek var. Spor veya klasik olarak istediğiniz şekilde bu modelleri örebilirsiniz. Aslında bir modeli klasik olarak örüp, daha sonra spor bir hale getirmek oldukça kolay. Üzerine çeşitli şeyler işleyip ekleyerek dilediğiniz şekle sokabilirsiniz. Ya da, motifi ile oynayabilir ve farklı şekillere sokabilirsiniz.

Çanta örneği örerken boyutlarını abartmayın

Bir kaç yıl önce böyle büyük çantalar çok modaydı. Neredeyse vücudunuzun yarısını kaplayan bu kocaman çantalar, görüntü açısından da çok bir şey vermiyordu diyebiliriz. Siz nasıl bir ölçü ile çalışıyorsunuz bu tabii ki sizin kendi kararınız. Ama, bir örgü çanta örneği yaparken 40-50 cm. arasında örmeniz, en ideal boyu yapmanız anlamına gelir. Daha büyük çantaların taşıması ve kullanması çok zor. Kendinize eziyet etmeyin.

Çok şık ve farklı örgü çanta modelleri

Örgü çanta deyince kimilerinin aklına çok basit şeyler geliyor. Oysa ki bu kadar önemsiz ve kalitesiz bir iş değil. Ne demek istediğimi aşağıdaki örnekleri inceleyince anlayacaksınız. Her türlü kullanım için seçtiğimiz harika örgü çanta modellerini incelerken harika fikirler edineceksiniz.

Bu çantaların oldukça fazla alternatifleri var. Örneğin bizim de size daha önce yazdığımız büzgülü tığ işi örgü çanta modelleri konusundan da harika fikirler edinebilirsiniz. Buradaki ve oradaki modelleri birleştirerek de yeni modeller ile örgü çanta örnekleri örebilirsiniz.

Buradaki örneklerin sadece örnek olarak verilip anlatımları olmadığına bakmayın. Bunları size ilham alıp fikirler edinin diye sunuyoruz. Başka farklı modellerin anlatımlarına ulaşmak için, anlatımlı örgüler ve örgü videoları kategorilerine göz atın. Hem anlatımları hem de modelleri bakımından çok harika işleri inceleme fırsatı bulacaksınız.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git