Haroşa Örgü Nasıl Örülür ? Videolu Anlatım

Örgüler çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen hiç bir zaman vazgeçilmeyen hanımların her zaman kullandıkları bir terapi yöntemi olarak devam etmektedir. Oldukça çeşitli örgü modelleri bulunmaktadır. Bütün modellerde kullanılabilen yelek, kazak ve atkıların vazgeçilmez örneklerinden biri olan haroşa örgüsünü bugün sizlerle paylaşacağız.

Örmesi oldukça kolay olan bir örgüdür haroşa örgü örneği. Genelde lastik ve yaka kısımlarında daha çok kullanılan bir örgü tekniğidir. Diğer düz örgüye oranla haroşa örgü daha yavaş olur. Bunun nedeni de arka ve önden aynı şekilde örgünün örülmesidir. Peki bu kadar çok kullandığımız haroşa örgü nasıl örülür.

Haroşa örgünün yapılışındaki püf noktası iki taraftanda aynı yöne yapılan bir tekniktir. Bu teknikte ya ilmekleri önde ve arkada ters örgü şeklinde yada önde ve arkada düz örgü tekniği ile yapabilirsiniz. Her ikiside aynıdır. Şimdi ters örgü tekniği olan haroşayı anlatıcam. Ters örgü örer gibi ilmeği alıp ipliği bir kez dolayıp sağ şişe ilmeğimizi geçireceğiz. İlmeklerin her alımı kendi tarafımızdan yapılır. Sıra bu şekilde tamamlanır.

Şimdi örgünün arkasına geldik kenar ilmeğimizi alıyoruz ipimizi kendimize çeviriyoruz . Sağ şişle ters örgü yöntemi ile sol şişteki ilmekleri aynı yöntemle sağ şişimize taşıyoruz. Haroşa örgünün en önemli özelliği düz durabilen kıvrılmayan bir tekniktir. İsterseniz renk renkte örebilirsiniz.

Haroşa Örgü Nasıl Örülür Eğitim Videosu

Sizler için haroşa örgü modelinin nasıl örüldüğüne dair eğitim videomuzu ekliyoruz. Videoyu dikkatli izleyerek harika haroşa modelleri ortaya çıkarabilirsiniz.Şimdiden hepinize kolaylıklar diliyorum.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git