Havlu Kenar Oyası Kurdele Çiçekli Örnek Ve Yapımı

Merhaba arkadaşlar. Her yeni güne başlamamız ile birlikte yeni deneyimler kazanmaya devam ediyoruz. Bugün de havlu kenar oyası kurdele çiçekli iğne oyası yapımını sizlere anlatmak istedim. Bu oya modelini çok seveceğinize eminim. Özellikle çiçekli modeller kullanmak daha çok tercih ettiğimiz bir şekildir. Çünkü herkes tarafından sevilir. Ben de özellikle birine hediye edeceksem bu tarz modeller kullanarak çok düşünmekten ve kararsızlıktan kurtulmuş oluyorum. Sizler de benim gibi düşünüyorsanız yeni öğreneceğiniz bu model işinize yarayacaktır.

Havlu kenarları için iğne oyaları ile ilgili her türlü bilgiye bu site üzerinden erişebilirsiniz. Bilindiği üzere her dönem yapılan ve farklı anlamlar taşıyan iğne oyaları geleneğimizin bir parçasıdır. Örf ve adetlerimize sahip çıkmak bizim en önemli görevimizdir. Annelerimiz ve diğer büyüklerimizden öğrendiklerimizi yaşatmak aynı zamanda onların anılarını da canlı tutmak anlamına gelir. İyi ya da kötü anılarımız bu hayatta bizi ayakta tutan şeylerdir.

Eğer siz de benim gibi her yaptığınızı saklamak ve ya yıllar boyunca kullanmak isterseniz ilk önce oya işleyeceğiniz havlu vb. eşyaların sağlam olmasına özen göstermelisiniz. Eğer kumaşı da düzgün olursa hiç yıpranmaz ve yaptığınız oyalar sizinle birlikte yaşlanmış olur.

havlu kenar oyası kurdele çiçekli iğne oyası videolu anlatım

Kurdele Çiçekli Havlu Kenar Oyası

Hazır yaşlanmak demişken bu konuya da değinmek istedim. Örgü ve oya gibi el işlerini sadece yaşlıların ve belirli bölgelerde yaşayanların yaptığını düşünenler oluyor. Ama bu yargı kesinlikle yanlıştır. Her kadın gençlik dönemlerinden bu tarz işler ile ilgilenmeye başlar. Örgü örmenin ve oya işlemenin bir yaşı yoktur. Her yaştan grubun yapacağı gibi çocuklarımıza da öğretebiliriz.

Bu tarz işlemelerde her zaman dikkatli olmaya önem vermelisiniz. Özellikle aklınızda başka bir şey varsa ve tam olarak odaklanamıyorsanız bir yerlerde yanlışlık yapmanız söz konusu olabilir. Çünkü oya işleri son derece dikkat ve sabır isteyen şeylerdir. Ayrıca çok dalgın bir gündeyseniz iğne ile de sorunlarınız olacaktır. Farkında olmadan sürekli elinize battığını görebilirsiniz. Böyle zamanlarda bir süre dinlenmek için ara vermek en doğrusu olacaktır.

Kurdele çiçekli havlu kenar oyası için bir de boncuk ve kurdeleye ihtiyacınız olacaktır. Küçük boncuklar tercih ederseniz modelin daha ön planda olmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca inci boncuklar da son derece gösterişli ve kibar durmaktadır.

Havlu Kenar Oyası Kurdele Çiçekli İğne Oyası Yapılışı

Havlu kenar oyası kurdele çiçekli iğne oyası yapılışını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Özellikle aşağıda paylaşmış olduğum videodan yararlandığınızda kısa sürede birbirinden güzel ürünler elde etmiş olursunuz.

İğne oyaları için bazı zamanlarda sıkıldığınızı düşünebilirsiniz. Bu gibi durumlar o modeli sevmediğiniz ya da fazla çalıştığınız için olabilir. Eğer bir işlemeyi yapmaktan hoşlanmadıysanız başka bir model deneyebilirsiniz. Tüm hanımlara yapacakları yeni işlerde başarılar diliyorum. Sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na havlu kenar oyası kurdele çiçekli iğne oyası yapılışını bizimle paylaştığı için teşekkür ediyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git