Havlu Kenarı Hürrem Çiçeği Oya Ucu Örneği Yapımı

Tüm hanımların büyük keyif alarak yaptığı oyalar evlerimizin renklenmesini sağlıyor. Masa örtüleri kenarlarına yapılan oyalar mutfağımızı ve yemek masamızı her daim güzel ve şık gösteriyor. Aynı zamanda oya çok eski tarihlerden günümüze gelmiş bir el işidir. Geçmiş zamanlarda oyalar yemenilere yapılırdı. Eşleri tarafından işlenen yemeniler ise erkekler tarafından sıkça kullanılırdı. Şimdilerde erkekler böyle modelleri kullanmadığı için sadece kısıtlı yerlerde kullanabiliyoruz. Öyleyse bugün de hürrem çiçeği oya ve ya havlu ucu modeli yapılışını öğrenelim.

Hürrem çiçeği modelini yapmak için tığ kullanacağız. Oya yapmak için bir çok yol vardır. Özellikle iğne oyaları çok şık ve gösterişli durmaktadır. Tığ ile yapılanlar da bir o kadar güzel olur. Genelde havlu ucuna işlenen bu oya modelini dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Kıyafetlerinizi renklendirmek için kumaş üzerine dikebilirsiniz. Ayrıca sitemizde başka iğne ve diğer oya çeşitlerini bulabilirsiniz.

Kendi evlerinizde yaptığınız oyaları da bizlerle paylaşabilirsiniz. Düşünceleriniz ve önerileriniz olursa yorum olarak bildirebilirsiniz. Uzman ekibimiz aklınıza takılan her soruyu cevaplayacak ve kısa süre içerisinde dönüş yapacaktır. Bizlerle yorumlar aracılığı ile iletişim kurabilirsiniz.

Hürrem Çiçeği Oya Veya Havlu Ucu Yapımı Videolu Anlatım

Havlu Ucu İçin Hürrem Çiçeği Oya Modeli

Bu tarz oya modelleri genelde havlu uçları için kullanılıyor. Ama farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Eğer görüntüsünü değiştirmek istediğiniz başörtüleriniz varsa onlara da bu oyaları işleyebilirsiniz. Böylece yeni ve daha şık görünecektir. Ayrıca kimsede aynısı olmayacağı için bir tek siz kullanacaksınız.

Hürrem çiçeği oyasını dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Masa örtülerinizin kenarlarına rahat bir şekilde işleyebilirsiniz. Ayrıca bez peçeteleriniz varsa onların da etrafını oya ile işleyerek güzelleştirebilirsiniz. Böylece yemeğe davet ettiğiniz yakınlarınız evinize ne kadar değer verdiğinizi ve yeteneklerinizi görecektir. Her yeni modelde yeteneğinizin ne kadar gelişebildiğini görmüş olursunuz. Bu da yeni işler için heveslenmenize neden olur.

Havlu ucu için hürrem çiçeği oya modeli yapımı son derece basittir. Daha önceden oya yapmayı biliyorsanız bu iş sizi zorlamayacaktır. Ama daha yeni öğrenecekseniz biraz pratik yapmanız gerekir. Zamanla eliniz çok daha hızlı bir hal alacaktır. Böylece üzerine oya işlemek istediğiniz her şeyi kolayca yapabilirsiniz. Sizler de yaptıklarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hürrem Çiçeği Oya ve ya Havlu Ucu Modeli Yapılışı

Hürrem çiçeği oya ve ya havlu ucu modeli yapılışı aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda anlatılmıştır. Ören Hanım’ın anlatımı oldukça açık ve anlaşılırdır. Aynı zamanda kız çocuklarınız için hazırlayacağınız çeyizlerde de oyalardan yardım alabilirsiniz. Böylece yıllar sonra kullanılacak eşyalar değerli bir şekilde saklanacaktır.

Ayrıca renk seçimini kendi zevkinize göre yapabilirsiniz. Genelde bu modeller için birden fazla renk kullanmanızı öneririz. Birbirini çok kapatmayacak renkler tercih etmeniz durumunda daha hoş görünecektir. Çalışmalarınız sırasında sık sık mola vermeniz de sağlığınız açısından iyi olacaktır. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin.

Ören Hanım’a bizimle bu modeli paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git