Havlu Kenarı İğne Oyası Çiçek Sepeti Örneği Yapımı

Çok uzun yıllar geçse de iğne oyaları asla bitmeyecektir. Her zaman evlerinde iğne oyası ve diğer oya çeşitlerini işleyen hanımlar olacaktır. Yüzyıllardır süren bu el işinin aslında ilginç bir tarihi vardır. Oyaları eski zamanlarda kadınlar kendilerini ifade etmek için yaparlardı. Ayrıca ruh hallerine göre ve yaşadıklarının etkisi ile yeni oya çeşitleri bulmuşlardır. Şimdilerde ise o oyaları bizler de evlerimizin her köşesinde kullanmaya devam ediyoruz. Bugün de havlu kenar oyaları iğne oyası çiçek sepeti örneği yapılışını öğreneceğiz.

İğne oyasının ayrı bir havası vardır. Oldukça gösterişlidir. Üzerine işlenen her kumaşta son derece şık durmaktadır. Ayrıca güzel bir model gördüğünde de bütün hanımlar aynısını yapmak ister. Çünkü güzel işçilikleri kendimiz yapıyor olmamız bizi çok daha iyi hissettirir. Özellikle hiç görmediğimiz modeller ve motifler bizi daha da heyecanlandırıyor ve hemen iğne ipliğe sarılıyoruz. Sitemizden diğer iğne oyası modellerini inceleyebilirsiniz.

Sizler de yakınlarınızdan gördüğünüz ya da kendinize öz olan modelleri bizler ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizimle iletişime geçmek için yorum atabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizin için oluşturuldu ve değerli düşüncelerinize en kısa sürede geri dönüş yapacaktır. Fikirleriniz ve önerileriniz bizim için önemlidir.

Havlu Kenar Oyaları İğne Oyası Yapımı Videolu Anlatım

Çiçek Sepeti Örneği İçin Havlu Kenar Oyaları İğne Oyası

Havlu kenarlarına işlenen iğne oyaları genelde her evde vardır. Özellikle annelerimizin bizim için hazırladığı çeyiz sandıklarındaki havluların hemen hemen hepsinde oya mevcuttur. Eskiden beri süren çeyiz geleneğinin önemli faktörlerinden biri el işçiliğidir. Kızlar da annelerine yardım eder ve bir yuva kurduklarında kullanacağı eşyaların zamanla hazırlanmasını sağlar.

Bizler de annelerimizden ve diğer büyüklerimizden öğrendiğimiz oyaları kendi evlerimizde uygularız. Kimiler bu tarz el işlerini öğrenmek için kurslara yazılmayı tercih eder. Ama siz öğrenmek istediğinizde sitemizdeki videolu anlatımlardan yararlanabilirsiniz. Anlatımlar tamamen sizin yararınıza ve görsel destekli olduğu için öğrenmekte zorluk çekmeyeceksiniz.

Çiçek sepeti şeklinde havlu kenarlarına yapılan iğne oyaları özellikle banyolarınıza ayrı bir hava katacaktır. Aynı zamanda mutfakta kullandığınız küçük havlulara da bu oyalardan işleyebilirsiniz. Yani öğrendiğiniz yeni modelleri ve metodları evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Genelde bu model havlu kenarları için kullanılsa da bana göre masa örtüleri için de idealdir.

Havlu Kenar Oyaları İğne Oyası Çiçek Sepeti Örneği Yapılışı

Havlu kenar oyaları iğne oyası çiçek sepeti örneği yapılışı son derece basittir. Bu modeli evlerinizde denerken hiç zorlanma yaşamazsınız. Eğer iğne oyası biliyorsanız çiçek sepeti örneğini kısa sürede yapabilirsiniz. Ama bilmiyorsanız da öğrenmeniz çok uzun sürmeyecektir.

Havlu ve ya işleyeceğiniz diğer şeylerin rengine göre uygun renkte bir ip seçmeniz doğru olacaktır. Genelde bu modellerde iki renk kullanılır. Ama tercihinize göre istediğini renkleri kullanabilirsiniz. Modeli denedikten sonra düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na bizimle havlu kenar oyaları iğne oyası çiçek sepeti örneği yapılışını paylaştığı için teşekkür ediyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git