Havlu Kenarıları İçin En Güzel İğne Oyaları

İster havlu kenarlarına isterseniz tülbent kenarlarına oyalayabileceğiniz muhteşem güzellikte iğne oyası örneklerini bir arada toplamaya çalıştık.Örneklerimizde daha çok havlu kenarlarına büyük emekler harcanarak işlenmiş iğne oyaları mevcut. Hepsi de birbirinden şahane ve gösterişli olan havlu kenarı oyalarını pinterest paylaşım sitesinden en beğenilen ve çok pinlenen örnekler arasından derledik. En güzel havlu kenarı iğne oyalarını bu galerimizde bulabileceksiniz.

Türk halkının daha çok iç anadoluda devam ettirilen geçmişten günümüze uzanan bir el sanatıdır. İğne oyası işlemeleri evlerde kullanılan kumaş aksesuarların kenarlarına süsleme amaçlı kullanılmaktadır. Daha çok tülbent oyası ve yazma oyası kenarı oyaları olarak karşımıza çıkar. Her yörenin kendine has iğne oyaları vardır. Örnek vermek gerekirse muğle yöresine ait oya modelleri ve trabzon yöresine aiğ iğne oyaları farklılık göstermektedir.

Farklılıklar yörelerin kendine has renkleri ve işleme tarzlarından kaynaklanmaktadır. Her yörenin en güzel iğne oyası havlu kenarlarını sizlerle paylaştık ve paylaşmaya devam edeceğiz.

En Güzel İğne Oyaları ile Havlu Kenarlarınızı Süsleyin

Tabiki hepimiz isteriz ki yaptığımız oyalar göz kamaştrıcı olsun ve en güzel iğne oyaları bizim oyaladığımız örnekler olsun. Bunu iğne oyalarını çeşitlendirerek ve farklılaştırarak yapabiliriz. Boncuklu iğne oyaları olsun, çiçek motifli iğne oyaları olsun bir çok farklı tekniği ve örneği kullanarak iğne oyalarımızı çeşitlendirip zenginleştirebiliriz.

en güzel iğne oyaları 2017

Okadar çok iğne oyası örneği mevcut ki saymakla bitmez, bizde sizlere iğne oyaları kategorimizde sık sık farklı iğne oyası yapılışlarından bahsediyoruz ve videolu anlatımlar şeklinde öğretici olacak bilgiler paylaşıyoruz. Bu eğitici videoları izleyerek bilmediğiniz yeni moda iğne oyası yapılışlarını öğrenebilir kolleksiyonunuza yeni oyalar katabilirsiniz.

Biliyorsunuz ki iğne oyası örnekleri sadece havlu kenarı süslemede kullanılmıyor. Günümüzde boynumuza astığımız güzel kolyelerden tutun tesbih imame işlemelerine, masa örtüsü kenarlarına ve yatak örtülerine kadar değişik iğne oyası modelleri bulunuyor. Yelpaze bu kadar geniş olunca seçmek oldukça zor oluyor.

Açıklamalı İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri ile En Güzel İğne Oyaları

Eğer iğne oyasına yeni başlamış iseniz sizlere en çok lazım olan şey anlatımlı örgü videoları ve anlatımlı iğne oyaları olacaktır.Çünkü bir resimden çok bir videodan öğrenmek çok daha kolaydır. Bu yüzden iğne oyası örneklerini sunarken sizlere mutlaka videosunu da paylaşmaya özen gösteriyoruz. Gerek havlu kenarı iğne oyaları olsun, gerek ise yemeni ve tülbent olayaları olsun her zaman bu prensibimize dikkat ediyoruz.

En güzel iğne oyası örneklerini bulmak için 1yumak.com web sitemizde arama bölümünden arayarak kısa sürede istediğiniz örneklere ve açıklamalı anlatımlı şekilde yapılışlarına ulaşabilirsiniz. Sormak veya edinmek istediğiniz bilgileri ise soru cevap kısmından veya konumuzun altında bulunan yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Editör arkadaşlarımız en kısa sürede sorunuza yanıt vereceklerdir.

Dilerseniz lafı çok daha fazla uzatmadan sizler için seçtiğimiz en güzel havlu kenarı oyalarına birlikte göz atalım.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git