Havlular İçin Püsküllü Tığ İşi Dantel Kenarı Örnekleri

Biliyorsunuz ki sizle için o kadar çok havlu kenarı modeli ve örneği paylaştık ki, artık biraz daha teknik konulara girerek daha detaylı ve açıklamalı havlu kenar örnekleri sunmaya çalışacağız. Bunlara bir ilk olarak da püsküllü havlu kenarı örnekleri konumuzu seçtik umarım hoşunuza gider. Aslında dediğimiz gibi havlu kenarı kategorimizde istemediğiniz kadar havlu kenarı modeli ve örneği mevcuttur dileyen arkdaşlar gezintilerine bu kısımdan devam edebilirler.

Püsküllü havlu kenarı örnekleri yerine günümüzde daha çok iğne oyası oyalı havlu kenarı örnekleri revaçta fakat her modelin bir talibi mutlaka bulunmaktadır. Biz de bu yüzden her kesime ve her talebe örnek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Daha önce püsküllü havlu kenarı modelleri denememiş olabilirsiniz. Bu yüzden hem yeni püsküllü havlu kenarı örnekleri sunduk aynı zamanda sizler için bu havlu kenarlarını yaparken yararlanmanız için şemalarınıda birlikte yazımızda paylaştık.

havlu kenarı için bağcıklı kenar motifleri

Püsküllü Havlu Kenarları Hangi Havlu Türlerinde Tercih Edilmektedir  ?

Püsküllü örülmüş havlu kenarları daha çok mutfak havlusu tarzinda dekoratif amaçla kullanacağınız örgü ve örtülerinizde tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Kullanış açısından çok pratik olduğunu söyleyemeyiz bu yüzden dekoratif amaçı kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Örnek vermek gerekirse bir meyve sepetinin dışına öreceğiniz püsküllü örgü kenar şeklindeki süslemede kullanabilirsiniz veya tül ve perdelerinizdeki fonları toplamada kullandığınız basit kumaş yerine örgü ile süslenmiş püsküllü kenar örneklerini tercih edebilirsiniz.

bağcıklı farklı kenar oyaları

Bunlar sadece birer örnek sizler kendi hayal dünyanızda bu örnekleri oldukça çoğaltabilirsiniz. Asıl konumuz havlu kenarı olduğundan dolayı elbette havlu kenarlarında da püsküllü kenar dantel oyalarını tercih edeceksiniz. Bunların kullanım alanıda en çok çeyiz ve bohçalara yakışacağını düşünüyorum şahsen.

Püsküllü Havlu Kenarı Dantel İşlemeleri Nasıl Yapılır ?

Dantel örnekli püsküllü havlu kenarları olacak şekilde uygulamak istiyorsanız eklediğimiz şemaları büyüterek şemaları iyi bir şekilde analiz etmelisiniz. Tüm aşamalar ve sayılar şemalarda gösterilmiştir. Dantel işlemeleri her hangi bir örnek ne olursa olsun gerçekten uğraştırıcı ve meşgale gerektiren işlerdir. Bu yüzden acele etmeden sakin bir şekilde uygulamaya çalışın.

Dantellerden konu açılmışken hepimizin evinde veya sandığında kullandığı veya kullanmadığı kullamak isteyipte sararmasından dolayı kullanamadığı dantel kenarları veya dantel örtüleri vardır. Peki sararan dantel örtüler nasıl beyazlatılır ? Konumuzda size dantelleri beyazlatma konusunda pratik fikirler sunmuştuk hoşunuza gideceğini düşünüyorum.

Tığ İşi İle Yapılmış Dantel Mutfak Takımları

Tığ İşi Örgülerde Kullanılan Yabancı Kısaltmaların Açıklamaları 

 

değişik kenar oyaları yapılış şeması tığ işi kenar oyaları yapılışı

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git