Hayvan Figür Ve Motifli Örgü Şapka Örnekleri

Soğuk havalarda sinüzit, migren, bronşit ve zatürre gibi özellikle kafatasından alınan havayla bünyeye yerleşen hastalıklardan korunmanın en iyi yolu şapka bakmaktan geçer. Özellikle küçük yaşlardaki çocuklara kendilerini soğuktan korumanın yolları öğretilmeli ve şapka takma bilinci verilmelidir. Çocuklar şapka takma konusunda hırçın olabilirler bu yüzden hayvan figür ve motifli örgü şapkalar ile şapka takmak daha sevimli bir hal alarak gönüllerini yaparak giydirebiliriz.

Özellikle çocuklar ve gençler tarafından tercih edilen hayvan figür ve motifli örgü şapka örneklerine istenen bütün hayvanlar uyarlanabilir. Bunun için en sade model şapkalar bile uygun olabilmektedir. Önemli olan şapkanın üzerine işlenecek örgü motifleri hayvan kulağı, ağzı ve burnu gibi bariz uzuvların şekil ve renk olarak tutturulmasıdır.

Hayvan figürlü ve Motifli Örgü Şapkalar Nasıl Yapılır ?

Havyan figürlü örgü şapka örnekleri yapmak için iki yol izlenebilir ya şapkayı örerken direkt gereken renk ve modeli uyarayım, şapkaya istenen hayvanın kafatasını anlatacak örgüyü yapmak; ya da sade bir şapkayı zemin rengi istenen hayvana uygun seçilerek örmek ve daha sonra kulak, burun ve ağız gibi belirtisi organların örülerek sonradan monte edilmesidir.

hayvan-figulu-atki-ve-bere-modelleri-1-yumak

Bu iki yoldan sonradan parça örüp monte edilen şapkalar daha gerçekçi olduğundan çok daha fazla tercih edilmektedir. Hem yapımı daha kolay hem de hayal gücünün kullanıldığı bir yöntem olması dolayısıyla şapkayı ören kişi tarafından da ilk tercih bu yoldur. Şapkaları ördükten sonra dileyen kişi hayvan figürünü oluşturmak için kalın ve renkli keçe de kullanabilir.

Hayvan Figürlü Ve Motifli Şapkalarda Hangi Motifler Daha Çok Tercih Edilir ?

Hayvan motifli örgü şapkalar genellikle çizgi film kahramanlarından miki maus, ayı bobi ve baykuş figürleri tercih edilmekle beraber bebek şapkalar ında tavşan, kedi ve kuş figürleri çokça tercih edilmektedir. Özellikle kız çocuklarda pembe, erkek çocuklarında mavi renkler üzerine işlenen ve orijinalini renginde farklı olan hayvan figürlü şapka modelleri gerçek yaşamdaki hayvanlara da esprili bir gönderme yapmaktadır. Yetişkinlerde kullanılan şapkalarda Kurt figürü tercih edilirken orijinal renge uyulur.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git