Hayvan modelli püsküllü bebek patiği yapılışı

1yumak.com değişik örgü bebek patikleri örmeniz için, sizinle sürekli olarak güzel modeller paylaşmaya çalışıyor. Standart ve herkesin ördüğü, düz bir örgü modelinden ziyade, daha farklı modeller örmek ve bebekler için farklı tasarımlar yapmayı kim istemez. Farklı modeller yapmak için mutlaka zor, zaman alan ve örerken sizi çok zorlayan modeller seçmek zorunda değilsiniz. Yapacağınız modelin bir kaç yerine küçük dokunuşlar, farklı aksesuarlar veya değişik desenlerde kolay örgü modelleri örüp bebek patiklerine işlemek de işinizi farklılaştırabilir.

Çoğu bayan bu gibi çalışmaları yaparak zamandan kazanıyor ve çok daha fazla patik örme fırsatı yakalıyor. Patiğin ana gövdesini farklı ip renkleriyle, iki veya üç çeşit iplerle veya kırçıllı iplerle örüp, daha sonra farklı şekillerde ve tekniklerde süslemeler yaparak, her ördüğü bebek patiklerini farklılaştırmayı başarıyor. Hatta bir çok model sadece bir kaç ip işlemesi ile bile harika görünebiliyor.

Hayvan desenli örgü bebek patiği yapmak çok kolay

Evet, bu gerçekten çok kolay. Hayvan motifli bir çalışma yapmaya kalktığınızda, modeli ortaya çıkartmak için göz, burun ve ağız yapmanız yeterli. Ama çok özenmeden yaparsanız biraz çirkin durabilir. Yaparken birbiri ile orantılı olarak yapmayı deneyin. Bu yazımızdaki hayvan modelli örgü patik aslında çok basit. Püsküllerle biraz daha hava katılarak örülmüş. Bebeğinize giydirdiğinizde, onun da dikkatini çekip ilgilenmeye başlayacaktır.

Hayvan modelli örgü bebek patik modeli anlatımlı yapılışı

Bu kadar konuştuktan sonra bu basit ve değişik bebek patikleri için anlatımlı yapılışına göz atmamızın zamanı geldi. Aslında uzun uzadıya anlatmaya gerek yok fakat, ne kadar çok örgü bilseniz de bazen ufak bir detay kaçıp sizi bir yerde kilitleyebilir. Adım adım anlatım ile işiniz çok daha kolay.

Örgü bebek patiği hayvan desenli resimli anlatım

Yukarıdaki ifadeler size yabacı gelmiş olabilir. Her zaman söylüyoruz; bazı hanımlar görsel olarak tarifi daha çok seviyorlar. Her adımda ne yapıldığını görmek, ona göre ilerlemek daha işlerine yarıyor. Hem üstteki anlatımı, hem de aşağıdaki resimli anlatımı harmanlayarak bu kolay patiği örebilirsiniz. İki anlatım da size kolaylık sağlayacak.

Patiğin ana kısımların örüp bitirince, çok farklı süsleme teknikleri ile farklılık yaratabilirsiniz. Bunlar için bir çok model paylaştık. Değişik ve modern bebek patikleri örmek için kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın. Süsleme ve aksesuar kullanımı, farklı örgü teknikleri ve çok değişik patikler örmek için size esin kaynağı olacak.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git