Hayvan Motifi Süslemeli Bebek Battaniyesi Örnekleri

Bebek eşyaları, pek çok mağazada online olarak da fiziki olarak da satılmaktadır. Bazı aileler, bebekler çabuk geliştiği ve büyüdüğü için alacakları eşyanın pahalı olmamasına dikkat etmektedir. Bebekler oldukça korunmasız olduklarından etraflarında bulunan gözle görünmeyen virüs ya da bakterilerden çok çabuk etkilenmektedir. Güvenilir olmayan yerlerden satın alınan eşyalar bebeğinizin sağlığında olumsuzluklar yaratabilir.Bu yüzden ev hanımları örgü bebek battaniyelerini tercih etmektedir. Örgü ile yapılan hayvan figürlü bebek battanisi modelleri bu örnekleri en başında geliyor.

Sizde olumsuz durumlardan kaçınmak için, bebeğinizin eşyalarını kendiniz üretebilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz sağlıklı olacaktır. Aynı zamanda bütçeniz de daha az zarar söz konusu olacaktır.Eğer bebeğinizin ihtiyacı olan kıyafetleri ve eşyaların bazılarını kendiniz yapmak istiyorsanız, klasik hale gelmiş olan modelleri eşyalara uyarlayabilirsiniz.

Bebek eşyalarında en çok kullanılan motiflerden biri de hayvan motifleridir. Ördek, fil, kaplumbağa, civciv, balık, domuz ya da panda gibi şirin hayvanlar düz renkteki battaniyelerin üzerine işlenmektedir. Böylece, bebeğiniz hem olumsuz hava koşullarından etkilenmeyecek hem de şirin görünümlü bir battaniyenin sahibi olacaktır.Bebek eşyaları pembe, açık mavi, krem rengi, pura rengi, somon rengi gibi yumuşak ve açık renkler içermektedir. Bu renkleri kullanmak dezavantaj yaratabilir. Bebek eşyaları diğer eşyalara oranla çok daha çabuk kirlenmektedir. Ancak, koyu renkler bebek eşyaları için çok tercih edilmemektedir.

Hayvan Figürleri Ve Motifleri İle Süslenmiş Örgü Bebek Battaniyesi Örnekleri

Tığ işi veya şişle bebek battaniyelerini kendiniz yapmak istiyorsanız, online platformda daha önce yapılmış çok sayıda farklı modelde battaniye olduğunu fark edeceksiniz. Bu modellerden bir tanesini yapmak ise, imkânsız değil. Eğer yapımı daha kolay olan modelleri incelemek istiyorsanız, karelerin birleştirilmesi ve etrafına fisto geçirilmesi ile oluşturulan battaniye modelleri sizin için oldukça ideal.

Hassas bir cilde sahip bebeklerinizin rahat kullanması için ve ciltlerinin zarar görmemesi açısından yapacağınız battaniyede payet pul ya da boncuk benzeri süsleme araçları kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Elişi örgü çalışmalarında yeni iseniz size tavsiyemiz hayvan figür ve motiflerini bularak birtanesini örmeyi öğrenmek daha sonra öreceğiniz düz bir örgünün üstüne dikerek hayvan motif ve figürlü bebek battaniyesi örebilirsiniz.

Daha önceki yazımızda size hayvan figürlü atkı bere ve şapka modellerini paylaşmıştık. Bu konumuzda ilginizi çekebilir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git