Hayvan Resimlerinden İguana Resmi Nasıl Çizilir ?

İguana resmi nasıl çizilir sorusunun cevabı olarak ilk gövde kısmı çizilir. Ön kısma doğru hafif genişleyen yatay bir oval şekil çizilir. Daha sonra yuvarlağa yakın ancak üst kısmı doğru kalkık olan bir baş çizilir. Daha sonra kalkık olan kısma bir ağır yapılır. Bu ağır öne doğru genişleyen ve geniş şekilde birleşen bir ağızda. Aynı şekilde kafanın altında geniş başlayıp aşağıya doğru daralan bir parça yapılmalıdır.

İguana kuyruğu iki çizgiden oluşur. Uç kısma doğru daralan ve kıvrılan bir kuyruk oluşturulup iki çizgi uç kısımda birleştirilir. İki ayak yapılır. İkisi de aynı hizada olmalıdır. Aynı şekilde iki çizgiden oluşur ve tabanı düz olmalıdır.Daha sonra ağız kısmı belirginleştirilir. Ağızdan vücut kısmına doğru tek ve ağızı oluşturacak bir çizgi çekilir. Ağızın üstüne yuvarlağa yakın bir şekilde göz yerleştirilir.

iguana-nasil-cizilir-1yumak-com

İguana çizimi oldukça basittir.Gözün üzerine de, ters V şeklinde kaş konulmalıdır. İguanayı oluşturmaya yaklaşıldığı zaman, ağızının alt kısmına ve üst derisine tüyler çizilir. Bu tüyler kuyruk başlangıcına kadar ilerlemektedir. Kafanın alt kısmına çizdiğimiz parçanın alt sivrileşen kısmına bir yuvarlak çizilir. Bu yuvarlak küçük bir yuvarlak olmalıdır. Bu sırada kafa için çizilen oval silinmelidir.

iguana-cizimi-pratik-cizimi

Çünkü iguana artık oluşmaya başlamıştır. İguananın parmak ve tırnakları çizilir. Aynı zamanda kuyruğuna Çizgiler yerleştirilir. Bu çizgilerin aralıkları yeşilin farklı tonları ile boyanabilir. İguananın ten rengiyle kuyruğun aradaki boşluk renkleri farklı olabilir. Gözün ve bedenin renklendirilmesi ile iguana çizimi tamamlanmaktadır.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git