Herkesin yapabileceği kolay hayvan çizimleri

Genellikle okula başlamadan önce çocuklar için bir çok aktivite gerçekleştirmek isteyen ebeveyinler, bu aktivitelerin hem yararlı hem de çocuklarının ne gibi yeteneklere ilgi duydukalarını anlamak için tercih ediyorlar. Kolay çizim teknikleri ile hayvan şekilleri çizmek, onları renkli kalemlerle boyamak da el becerisi için oldukça faydalı. Bu gibi kolay hayvan çizimleri için teknikler, çocuğunuzun yeteneğini ortaya çıkartacağı gibi, eğer çizime bir yeteneği yoksa yavaş yavaş el alışkanlığı geliştirerek ileride faydasını görebileceği bir uğraş haline de gelebilir.

Çizim yaparken kullanılan en önemli teknik, geometrik şekilleri kullanarak basit bir şekilde hayvan figürleri ortaya çıkarmak. Kare, daire, küp ve bir çok şekil kullanarak, çok güzel hayvan figürleri çizebilirsiniz. Bunun için size en temel teknikleri kullanarak kolayca hayvan şekilleri nasıl çizebileceğinizi bir kaç fotoğraf ile göstermek istedik.

Kolay hayvan çizimleri bir kaç adım ile çizilebiliyor

Mevcut ve biraz profesyonel çizimlere baktığınızda, üzerinde çok fazla uğraşılmış ve bir çok şeyi çok detaylı bir şekilde çizdiklerini görebilirsiniz. Bizim buradaki amacımız, çocuklarınızın ve hatta sizlerin, hem hobi olarak hem de el becerilerinizi geliştirmek adına yardımcı olmak. Basit bir mantık üzerine kurulu bu teknikler ile bir hayvan figürü çizdiğinizde, sonucu görünce kendinize güveniniz artacak ve bir şeyler çizmek için daha fazla araştırma yapacaksınız. İşte o zaman detaya inerek, diğer ayrıntılar üzerine de çalışabilirsiniz.

 

Kolay hayvan çizim teknikleri ve basit örnekler

Teknikler kolay olasa da bazı örnekler size zor gelebilir. En kolay örnekten başlamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer zor bir şey çizmeye başlayıp çizemezseniz, şevkiniz kırılabilir. Ama kolay bir modele başlayıp bitirdiğinizde, “ben de bir şeyler çizebiliyorum” duygusu ile ilerleyebilirsiniz. Aynı şey çocuklarınız için de geçerli.

Çocuklarınızın çizdiği şeyleri kesip odalarına asmalarını sağlayın. Bu çizikleri şeylerin güzel olduğunu hissettirerek tekrar çizmeleri için onları teşvik edecektir. Aşağıdaki galeride çok şirin modelleri inceleyebilirsiniz. Bu gibi bir çok çizim tekniğini ve örneğini içinde barındıran okul öncesi çalışmaları kategorimizde ise buradakiler gibi çok şirin hayvan figürleri var. Özellikle kolay ve basit köpek resmi nasıl çizilir? konusu, çocuklarınız için çok eğlenceli işler barındırıyor. Mutlaka inceleyin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git