Horoz Desenli Mutfak Havlusu İğne Oyası Yapılışı

Havluların iğne oyası ile yapılan kenar oyaları gün geçtikçe çok daha farklı modellerle yapılmaya başladı. Eski ve klasik işler yerini daha farklı çalışmalara bırakıyor. Artık daha eğlenceli ve farklı modeller ile evdeki modeller çok daha renkli olmaya başladı. Fakat çok spor sevmeyen hanımlar tabii ki de ince ince işlenmiş kolay iğne oyası havlu kenarı modelleri ile çok daha fazla vakit geçirebiliyorlar. Genç kızlarımız ise günümüzdeki trendleri yakalayıp biraz daha spor modelleri işlemekten çekinmiyorlar.

Örgü işlerinde çok fazla faydalanılan doğa şekilleri ve hayvanlar, yapılan işlerin en temel modelini oluşturuyor. Renkleri ve şekilleri ile harika modeller yapmamızı sağlayan bu güzel karakterler ile çok farklı ve yapılışı basit mutfak havlusu iğne oyası modelleri yapmak mümkün. Küçük küçük işlenen bu güzellikler görüntü olarak çok şirin oluyorlar.

Horoz şeklinde yapılmış mutfak havlu kenarı modeli

İsmine bakarsanız bir horoz ne kadar şirin olabilir ki? Tavuk veya tavşan gibi daha şirin hayvan modelleri varken neden horoz? İşte bu kısımda yapılan işin tekniği geliyor. Siz direkt olarak horoz desenini işlemeye kalkarsanız ortaya öyle çok cicili bicili, şirin ve güzel mutfak havlusu iğne oyası kenar motifi çıkartamazsınız. Yapacağınız modeli eğlenceli hale getirmek sizin elinizde.

Yapılan modeli incelediğinizde tek bir parça değil de, horozun parça parça yapılan modellerin birleştirilmesi sonucu ortaya çıktığını görebilirsiniz.  Modelin en güzel kısmı ise tabii ki bacak ve ayak kısımları. Bir kaç iple böyle güzel bir fikir yakalamak harika.

Horoz modelli mutfak havlusu iğne oyası ile nasıl yapılır?

Sizin hiç zamanınızı almadan çok pratik bir yol ile kolayca yapabilirsiniz. 3-4 parçayı ayrı ayrı yapıp, daha sonra havlu üzerinde parçaları birleştirmelisiniz. Sadece bir kaç dakikada bir tanesini yapabilirsiniz. İğne oyası ile kolayca mutfak havlusu kenarı işlemek sandığınızdan çok daha kolay. Buradaki gibi veya farklı modeller arıyorsanız, çok güzel ve şık kenar motifleri bulabileceğiniz iğne oyaları kategorimizi mutlaka ziyaret edin.

Bonus: Aşağıdaki fotoğrafı da sizinle paylaşmadan yapamadım. Belki bu yazımızı sadece örgü ve iğne oyası ile uğraşan hanımlar değil de, nakış ile ilgilenen hanımlarımız da okuyordur. Onlar için de bir nakış şablonu paylaşmak istiyorum. Mutfaktaki peçete, havlu ve diğer kullandığınız bezlerinizin üzerine işlediğinizde çok güzel bir görüntü sağlayacak harika motifler.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git