İğne Oyaları Beyaz Gül Modeli Videolu Anlatım

Merhaba arkadaşlar. Bir sanat olan iğne oyasının çok fazla kullanım alanı vardır. Eski zamanlardan günümüze gelen, kültürümüzün bir parçası olan farklı yeni ve güzel iğne oyaları herkes tarafından yapılır. Tüm hanımlar illa ki hayatlarının bir dönemlerinde iğne oyası yapmıştır. Eğer yapmadıysanız da yapma sırası size gelmiştir. Bu kadar muazzam görünen el işleri ile uğraşmak insana huzur veriyor. Huzurun yanı sıra mutluluk da peşinden geliyor. Öyleyse elinizdeki işler bittiyse yeni bir model deneme zamanı gelmiştir.

İğne oyaları denince daha önce yapmamış hanımlar biraz tereddüt ediyor. Çünkü normal el işlerinden daha zahmetli bir yapılışa sahip olan iğne oyasını tam anlamı ile öğrenmek biraz zaman alıyor. Kimi hanımlar kısa sürede bütün modellere hakim olabilirken, kimileri de daha fazla çalışma gereksinimi duyuyor. Bu tamamen öğrenme kaabiliyeti arasındaki farklar yüzünden oluyor. Uzun sürede öğrenmeniz de bir işi yapamayacağınız anlamına gelmiyor.

Eğer iğne oyasına başladığınız zamanları hatırlarsanız, şimdiki yaptıklarınız ile arasında çok fark olduğunu göreceksiniz. İnsanlar bir işi yaptıkça, üzerinde daha fazla çalıştıkça kendini geliştirebilir. Ben de sadece bu amaç uğruna her gün araştırmalar yapıyorum. Sizlere bu yazıda da iğne oyaları beyaz gül modelinden bahsedeceğim.

iğne oyası beyaz gül modeli yapımı detaylı anlatım

Beyaz Gül Modeli İçin İğne Oyası

Son zamanlarda trend haline gelen çiçek motifleri herkes tarafından yapılıyor. Gül, menekşe ve karanfil gibi çiçekler daha çok tercih ediliyor. Özellikle güllerin ayrı bir anlamı ve güzelliği olduğu için bu modeller kullanılırken hiç şüphe duyulmuyor. Eğer siz de harika bir gül modeli yapmak isterseniz hiç vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz. Bunun kullanım alanını da tamamen size bırakıyorum. Dilediğiniz bir yere dikebilirsiniz.

Biliyorsunuz ki her gülün ayrı bir anlamı vardır. Renklerine göre ayrılmış ve hepsi özel bir mana taşıyordur. Siz buna güller aslında konuşur da diyebilirsiniz. Bu modelde yapacağımız gülün beyaz olma sebei ise sadeliği, masumluğu ve güzelliği simgelemesidir. Aynı zamanda model bitiminde ne kadar şık olduğuna da kendi gözleriniz ile şahit olursunuz.

Beyaz gül modeli için iğne oyası yapmaktan çok keyif alacağınızı düşünüyorum. Eğer dikebilecek herhangi bir yer bulamadıysanız alt kısımlarına yine beyaz ipten sağ yaparak bir vazonun içerisine koyabilirsiniz. Böylece odalarınız da daha gösterişli bir hal alır.

İğne Oyaları Beyaz Gül Modeli Yapılışı

Bir iğne oyası yaparken kendinizden bir şeyler katabileceğinizden hep bahsediyorum. Ama buradaki modeli fazla değiştirmeye çalışmaz,  olduğu gibi yaparsanız daha iyi bir görüntü almış olursunuz. Aynı zamanda model size biraz büyük gelirse kendi teknikleriniz ile küçültebilirsiniz.

İğne oyaları beyaz gül modeli yapılışını denedikten sonra model ile ilgili fikirlerinizi benimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden benzer modelleri de bulabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin.

Çisenin   Dünyası’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ediyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git