İğne Oyaları Çember Kenarı Papatya Çiçeği Yapımı

Her gün farklı iğne oyası ve diğer oya çeşitlerini sizlere aktarmaya devam edeceğim. Bugün de özellikle benim en sevdiğim çiçeklerden oluşan iğne oyaları çember kenarı papatya çiçeğinin yapılışını sizlerle paylaşacağım. Bu modeli de diğerleri gii çok seviyorum. Eğer siz de benim gibi oya yapmaktan keyif alıyorsanız papatya çiçeklerini evinizin her köşesinde kullanmalısınız. İğne oyası modellerini işlemek için sabırsızlandığınızı biliyorum. Öyleyse vakit kaybetmeden başlayalım.

İğne oyası dışında diğer oya modellerini de öğrenmek ve evlerinizde uygulamak isterseniz sitemiz üzerinden dilediğiniz modeli bulabilirsiniz. Bilindiği üzere çok değişik materyaller kullanarak da oya yapabiliriz. Ama ben genelde bir şey kullanmadan yapmayı tercih ediyorum. Eliniz nasıl alıştıysa öylesini yapmak en uygunu olacaktır.

El alışması demişken kullandığınız malzemelerin her zaman rahat olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı durum çalışma alanınız için de geçerlidir. Ben asla az ışık olan bir yerde çalışmayı tercih etmem. Çünkü bu gibi durumlarda gözlerimin daha çabuk yorulduğunu ve ağrıdığını hissediyorum. Eğer oturduğum yerde de rahat değilsem sağlık problemleri baş göstermeye başlıyor. Bu yüzden çalışmaya kendinizi kaptırmadan sağlıklı işler yapmalısınız.

çember kenarı iğne oyası papatya yapımı

Çember Kenarı Papatya Çiçeği İçin İğne Oyaları

Burada anlatacağım model en çok başörtülerine yakışıyor. Zaten aşağıda paylaşmış olduğum videoda anlatımı yapan da başörtüsü üzerine işliyor. Hemen sevdiğiniz başörtülerinizi yanınıza alın ve diğer malzemelerinizi de hazırlayın. Bu modele de her zaman yaptığımız gibi zürafa tekniği ile düğüm atarak ilerleyeceğiz.

Dikkat etmeniz gereken bir detay daha renk seçimidir. Eğer başörtüleriniz ile uyumlu bir renk tercih etmezseniz hangi model olursa olsun güzel durmayacaktır. Papatya şekillerinde ise düz bir başörtüsü almanızı tavsiye ederim. Özellikle beyaz üzerine yapacağınız oyalar kusursuz görünecektir. Başörtüsü etrafını yeşil bir renkle geçmeniz çiçekleri de beyaz ve sarıdan yapmanız en güzeli olacaktır.

Çember kenarı papatya çiçeği iğne oyaları için ben üç katlı ipler kullanıyorum. Ama sizin evlerinizde daha ince ipler varsa bir kaç katı bir araya getirerek de kullanabilirsiniz. Ayrıca ipleri kesmeniz gereken yerde makas yerine çakmak da kullanabilirsiniz. Kimi hanımlar bu yöntemi daha kullanışlı buluyor.

İğne Oyaları Çember Kenarı Papatya Çiçeği Yapılışı

Çiçekli modeller herkes tarafından tercih ediliyor. Büyük ihtimalle yıllar boyunca da bütün oya örneklerinde kullanılacaktır. Yani modası hiçbir zaman geçmeyecek ve son derece güzel görünecektir. İğne oyaları çember kenarı papatya çiçeği yapılışı aslında son derece basittir. Sadece diğerlerine göre daha fazla zaman alacaktır.

Bu gibi modellerde zaman zaman sıkılıyor gibi hissetmeniz mümkün. Bu yüzden ara vererek çalışmalarınıza devam etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Eğer siz de her gün yeni ir model denemek isterseniz sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Tüm hanımlara kolay gelsin. Umarım işinize yarar bilgilerdir. Sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na bu anlatımı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git