İğne Oyaları Gelincik Çiçeği Yapımı

Çok eski dönemlerden beri var olan oya işlemeleri herkes tarafından çok beğeniliyor. Eskilerde de annelerimizin yaptığı ve şimdilerde bizlere geçen bu el işi modelleri oldukça değerlidir. Bize geçmişimizin kalan en önemli ayrıntılardır. Özellikle çeyizler için hazırladıklarımız son derece zahmetli ama bir o kadar güzel işlemelerdir. Ayrıca her gün yeni bir model öğrenmek de farklı işler yapmamıza yardımcı olur. Öyleyse bugün de iğne oyaları gelincik çiçek yapımını öğrenelim.

Eskiden kız çocukları çeyiz yapılırken en önemli olan şeyler el işlemeleriydi. Mutlaka dantel takımları yapılırdı. Vitrinlere koyulan, masa örtüsü olarak kullanılan danteller her evde vardı. Ayrıca havlu ve başörtülerini de asla işlemesiz bırakmazdık. Mutlaka annelerimiz ie birlikte oturur günlerce çeyiz tamamlardık. Hatta bu işe akrabalarımız da yardım ederdi. Hep bir elden güzel, yeni ürünler çıkarırdık. Özellikle iğne oyaları herkesin favorisiydi. Web sitemiz üzerinden farklı iğne oyaları modelleri bulabilirsiniz.

Ayrıca sizin de kendi evinizde herkesin bilmediği modeller varsa ya da kendinize öz modelleriniz varsa bizlerle paylaşabilirsiniz. Sitemizde uzman ekibimiz ile diyalog haline geçmek için yorum atabilirsiniz. Sorularınız ve görüşleriniz bizim için değerlidir. Sizlere en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.
iğne oyası gelincik çiçeği yapımı videolu anlatım

İğne Oyası Gelincik Çiçeği Oya Modeli Hakkında Detaylar

İğne oyalarında genelde çiçek motifleri kullanılıyor. Çünkü çiçekler evrensel modellerdir. Hem doğada olduklarında huzur verir hem de evlerimize renk getirir. Ayrıca küçük bir bahçede ya da balkonlarımızda yetiştirdiğimiz çiçekler de evimizin havasını değiştirir. Hem güzel kokular arasında iyi hissederiz hem de renkli görüntüleri evimizin enerjisini yüksek gösterir.

Genelde her evde küçük saksıda da olsa çiçek olmasını tavsiye ederim. İnsanlar gibi bitkilerin de canları vardır ve siz onlara sevgi gösterdiğinizde daha verimli çiçekler verecektir. Bu sayede çiçekler sevgiyi hisseder size de fazlasıyla hissettirir. Ayrıca kirli havayı da toparladığı için sizlere evinizde mükemmel bir atmosfer yaşatacaktır. Yine de yattığınız odada çiçek bulundurmamanızı öneririz. Çünkü çiçekler gece kirli havayı almaz tam tersini yapar. Bu nedenle gece çiçek olan bir odada yatmanız kirli hava solumanız anlamına gelir.

Gelincik çiçeği modeli için iğne oyalarını dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Ama bu modelin masa örtülerinizde çok hoş duracağını söyleyebiliriz. Ayrıca diğer modellerde de olduğu gibi gelincik çiçeğini de kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer modellerde de olduğu gibi gelincik çiçeğini de kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Özellikle düz kıyafetlerinize renk katacaktır.

İğne Oyaları İçinde En  Sevilen Gelincik Çiçeği Modeli Yapılışı

iğne oyaları gelincik çiçek yapılışı anlatımı aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda ayrıntıları ile detaylı bir şekilde anlatılmıştı. Çisenin Dünyası’nın anlatımı oldukça açıktır. Eğer siz de bu modeli denemek isterseniz hemen malzemelerinizi hazırlayın.

Renk seçiminde modeli kapatmayacak renkleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda çalışmalarınız arasında mola vermeniz sağlığınız açısından önemlidir. Sizler de görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdiden bu modeli deneyecek hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na bizimle iğne oyaları içinden videolu gelincik çiçek yapımını paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git