İğne Oyaları İçinde En Sevilen Bahar Çiçekleri Örneği Yapılışı

Örgü ve tığ işini seven hanımlara oya modelleri adına çok güzel bir örneği paylaşmak istedik. Tığ ve iğne oyaları ile haşır neşir olan hanımların gerçekten severek uygulayacağı yeni oya modeli olan bahar çiçekleri yapımını sizlere katarmaya çalışacağız. İğne oyası örnekleri bildiğiniz gibi oldukça fazla saymaya kalksak inanın buna ne zaman yeter nede biz sayabiliriz.

Fakat iğne oyası ile bahar çiçekleri oya örneğinin yapımı genellikle açık renk tülbent ve yemenilerde uygun olacaktır. Neden derseniz adı üstünde olduğu gibi bahar çiçekleri iğne oyası modelleri her bir çiçeğin farklı renkten oluşarak oya yapılmasından kaynaklanmaktadır. Eğer koyu bir renk tercih ederseniz bu güzel oya modeli bu koyu rengin içinde kaybolacaktır.

Bahar Çiçekleri İğne Oyaları Kullanım Alanları Nelerdir ?

İğne oyası yapan hanımlar bilirler oldukça zahmetli bir iştir ama tülbent ve yazmalarda da vazgeçilmezler arasında yerini alır. Bahar çiçekleri iğne oyasını çeyizlerde kullanabilirsiniz. Renkli ve açık renkli olacağından gelinlerin bohçalarını süsleyebilir ve hareket katabilir. Gelin ve damat bohçalarında hiç çekinmeden kullanabileceğiniz bir örnektir.

Yine bahar çiçekleri iğne oyasını yatsak örtüsü modellerinde, şase ve bohça süslemelerinde,  oda takımı modelleri gibi bir çok alanda kullanabilirsiniz. İğne oyaları kategorimizde bir çok farklı örneğe rastlayabilirsiniz.

İğne Oyası Bahar Çiçekleri Modeli Oyası Nasıl Yapılır ?

Oya dantel dünyası youtube kanalında anlatılan bahar çiçekleri iğne oyası yapılışı oldukça hoş ve güzel anlatımı yapan bayan arkadaşa çok teşekkür ediyoruz. Eli tığ tutmasını bilen her hanımın mutlaka denemesi gereken bir iğne oyası örneğidir. Yapılışı oldukça detaylı anlatılmış videomuzu pür dikkat izleyerek uygulama geçebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git