İğne Oyaları Katmerli Mor Menekşe Modeli Anlatımlı

Merhaba arkadaşlar. Bu gün sizlere çok güzel ve bir o kadar farklı iğne oyalarından bahsedeceğim. İğne oyaları katmerli mor menekşe modeli anlatımlı yapımını hepinizin çok beğeneceğine inanıyorum. Sizler için modelleri paylaşmadan önce ön araştırmalarımı dikkatli bir şekilde yapıyorum. Modelleri beğenip beğenmeyeceğinize, yapılışlarının kolay ve zor olmasına aynı zamanda nerelerde kullanılabileceğine göre ayrım yapıyor ve sonrasında sizlere aktarıyorum. Umarım beğeniyor ve kendi evlerinizde de deniyorsunuzdur.

İğne oyası yapmak çok meşakkatli bir iş olsa da yapan hanımlar bundan son derece keyif alıyor. Ben de bir süre boyunca çok sıkıldım, başka işler yapmak istedim. Ama modelleri tam olarak öğrendikten sonra bütün sıkıntımın kaybolduğunu fark ettim. Siz de zaman zaman böyle problemler ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle yapımlarını en çok beğendiğiniz modelleri tercih etmeniz daha olumlu sonuç almanızı sağlar.

Eğer bir işi severek yapmıyorsanız elde ettiğiniz ürünler de kötü olacaktır. Her şeyin başı sevgidir. Siz de iğne oyasını severseniz yaptığınız işlemelerde daha özenli olabilirsiniz. Verimli bir çalışma olsun istiyorsanız tüm dikkatinizi oyaya vermeniz gerekmektedir. Özellikle bu yazıda bahsedeceğim model için daha da dikkatli olmalısınız.

katmerli mor menekşe modeli yapımı detaylı anlatım

Katmerli Mor Menekşe Modeli İçin İğne Oyası

Katmerli mor menekşe modeli için iğne oyası son derece güzel bir modeldir. Sürekli düz ve yazma kenarlarına yapılan oya modellerinden sıkıldıysanız bu çok iyi gelecektir. Üç boyutlu bir şekil olduğu için yapılışı biraz daha karmaşık gibi görünebilir. Ama karmaşık yapımları olan modeller daha gösterişli görünecektir. Zaten menekşe çiçeğini sevmeyen yoktur. Evinizin her köşesini yaptığınız bu çiçekler ile süslemeniz mümkündür.

Oya işlemeleri bir süs olarak kullanılır. Yani eski zamanlarda kadınlar eşyalarının daha güzel ve gösterişli görünmesini istemeseydi oyalar da hiç çıkmamış olabilirdi. Her ne kadar el işleri arasında en iyisi olsa da bazen istediğiniz güzelliği vermeyebilir. Çünkü her kumaşa ya da eşyaya her oya modeli yakışmaz. Öncelikle analiz yapıp neyin, nerede güzel duracağını bilmeniz gerekiyor.

Alt tarafı bir iğne oyası neden bu kadar detayı var diyen arkadaşlarımı duyar gibiyim. Ama iğne oyası deyip geçmemek lazım. Bu bir sanat ve bugüne kadar yapılan el işleri arasında hep bir numara oldu. Aynı zamanda duygu ve düşünceleri yansıtabilen bir işlemeler olduğu için değerleri de çok fazladır.

İğne Oyaları Katmerli Mor Menekşe Modeli Yapılışı

Eğer daha önce bu modelleri yapmadıysanız web sitemiz üzerinden yeni başlayanlar için iğne oyası modellerini bulabilirsiniz. Yazılı anlatımlardan ziyade videolara ulaştığınız zaman daha rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bunu öğrenmek için kurslara da gidebilirsiniz. Ama bazı hanımların kursa gidecek kadar zamanı olmuyor. Böyle durumlarda sitemizi takipte kalarak iğne oyaları katmerli mor menekşe yapılışı gibi bir çok örnekle karşılaşabilirsiniz.

Çisenin Dünyası’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git