İğne Oyaları Namaz Başörtüleri

İğne oyasının güzelliği ve gösterişliliği hiçbir eliş örneğinde olmadığını düşünüyorum. Marifetli hanımların birbirinden güzek işledikleri oyalarla namaz başörtüleri harika renklere kavuşuyor insana daha da bir huzur veriyor. En çok açık renk tülbentlerin kenarına koyu renkler ile iğne oyaları yapılıyor. Namaz başörtüsü oyalarında bencede bu şekilde yapıldığında gayet güzel oluyor.

Bu güzel namaz başörtüsü iğne oyalarını sadece kendiniz değil mevlüt, okuma ve özel günlerde misafirlerinize kullanmaları için verebilirsiniz. Bu dalda kendini ispatlamış oyalardan hiç olmazsa bana göre en iyi iğne oyaları muğla yöresine ait iğne oyalarıdır. Tabi bu kişiye ve zevke göre değişmektedir. Web sitemizde envai çeşit iğne oyası ile yapılmış örneklere ve modellere erişebilirsiniz.

İğne oyası yapılışından tutun kasnak işi nedir nasıl yapılır konusuna kadar elişi örneklerine dair her şeyi bulabilirsiniz.

İğne Oyalı Namaz Başörtülerinde Hangi Oya Örnekleri Ve Renkleri Tercih Edilir ?

Eğer fikriniz bir namaz başörtüsü oyalamak ise şunlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Namaz başörtülerinde kullanacağınız tülbentiniz çok hareketli renklere sahip olmamalıdır. Daha çok beyaz, kırmızı, fuşya, siyah ve siyah tonlarında tülbent kenarları oyalamanız namaz başörtüsü iğne oyası ile uyum sağlayacaktır.

Bunların dışında oya örnekleri olarak seçeceğiniz modeli daha çok çember motifleri, çiçek motifleri , yaprak ve ağaç dalları şekilleri veya üçgen tülbent kenarı iğne oyaları olabilir. Tabiki bu seçenek sizin tecrübenize göre ve daha önce yaptığınız örneklere göre çoğaltılabilir.  Sizlere fikir vermesi açısından ;

Yeni Trend Modern Namaz Başörtüsü Oyaları

En Güzel Ve Seçme İğne Oyası Modelleri

Çeyizler İçin Modern İğne Oyaları Ve İğne Oyası Örnekleri

Bağlantılarındaki iğne oyaları ile yapılmış birbirinden güzel ve hoş örnekleri inceleyebilirsiniz.

Namaz Ve Mevlüt Başörtüsü İğne Oyası Modelleri ( Fotoğraf Galerisi )

Daha evvelde dediğimiz gibi iğne oyalı başörtüsü modellerini mevlüt sünnet veya yeni doğan çocuklarınızın okumalarında kullanabilir çeyizlere bohçalara koyabilir. Hatta eşinize evinize destek olmak amaçlı olarak bloglarınızda veya yakın eş dost çevrenize satabilirsiniz. İğne oyası ile yapılmış baş örtülerine herzaman diğer oyalara nispeten daha çok ihtiyaç vardır. Sizde bu ihtiyacı değerlendirerek iğne oyası namaz başörtüsü örneklerinden yararlanarak hemen oya yapmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git