İğne Oyası Aşk Merdiveni Modeli Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Her dönem farklı modellerin ortaya çıktığı oya işlemeleri tüm hanımların dikkatini çekiyor. Özellikle modaya uyan ve modern modeller herkes tarafından tercih ediliyor. İğne oyası ise el işleri arasında en çok uğraştıran ve zahmetli işlemeler olarak görülüyor. Bunun sebebi hiç bilmeyen hanımların yaparken zorluk çekmeleridir. Eğer iğne oyası modellerini öğrenirseniz kısa sürede çok çeşitli örnekler çıkarabilirsiniz. Her işte olduğu gibi bu el işinde de özveri göstermek çok önemlidir.

İğne oyası yaparken sabırlı davranmalısınız. Bir kaç denemeden sonra sıkılan, yapamayacağını düşünen hanımlar işten soğuyor ve bir daha iğneyi de ipleri de eline almıyor. İşten soğumak istemiyorsanız kendinize çok yüklenmekten kaçının. Çalışmalarınız sırasında küçük molalar vererek dinlenin. Sadece canınız istediği zaman oya yapın. Eğer zorla bir iş yapmaya çalışırsanız bundan keyif almazsınız. Bu nedenle başka bir şeyle uğraşırken aynı anda iğne oyası yapmaya çalışmayın.

Bu yazıda da yapmaktan sıkılmayacağınız bir modeli paylaşmak istedim. İğne oyası aşk merdiveni modelini çok seveceğinizi düşündüm. Çok farklı ve güzel görüntüsü ile tüm ürünlerinize renk katacaktır. Hemen başlamak isterseniz malzemelerinizi hazırlayabilirsiniz.

aşk merdiveni modeli yapımı detaylı anlatım

Aşk Merdiveni Modeli İçin İğne Oyası

Aşk merdiveni modeli için iğne oyası yaparken iğne kullanımına dikkat etmeniz gerekir. Tuhafiye dükkanların satın alabileceğiniz nakış iğnesi sayesinde tüm işlemelerinizi yapabilirsiniz. Bu iğneler ne yorgan iğnesi kadar kalın ne de boncuk iğnesi kadar incedir. İşlemelerinizi yaparken en önemli faktör malzeme kullanımıdır. İpleri de sıradan ince iplerden almamalısınız. Üç katlı ya da kalın oya iplerinden kullanmalısınız.

Bu modelin yapımını bitirdikten sonra her yerde kullanabileceğinizi görmüş olursunuz. Aşk merdiveni modelini ben genel olarak yazma kenarlarında kullanıyorum. Kullanım alanlarını zevkinize göre genişletebilir ve değiştirebilirsiniz. Ayrıca oya yapımlarında hangi taraftan başladığınızın bir önemi yoktur. Sol ya da sağdan başlayarak aynı modeli çıkartabilirsiniz. Kimi hanımlar solak olduğu için görsel anlatımlar onlara ters geliyor. Ama gördüğünüzün aynısını sağdan başlayarak işleyebilirsiniz.

Aşk merdiveni üç şekilden oluştuğu için üç ayrı renk kullanmanız uygun olacaktır. Renklerin birbiri ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çok koyu renkleri bir arada kullanmanız modelin boğucu bir şekil almasına neden olacaktır. Bu nedenle soft renkler kullanmanız daha iyi olur.

İğne Oyası Aşk Merdiveni Modeli Yapılışı

İğne oyası aşk merdiveni modeli yapılışı için aşağıdaki videodan yardım alabilirsiniz. Video anlatımını yapan arkadaşım çok açık bir şekilde modelin yapılışını göstermiştir. Yine de anlamadığınız bir yer olursa yorum yapabilirsiniz. Uzman ekibimiz sorularınızı kısa sürede cevaplayacaktır.

Eğer ara örnekleri görselden farklı bir şekilde yapmak isterseniz istediğiniz şekli kullanabilirsiniz. Ayrıca iki motif arasındaki boşluğu da kendiniz belirleyebilirsiniz. Birbirine çok yakın yaparsanız ürün çok karışık bir hal alır. Aralıkları sık yapmamaya dikkat edin.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git