İğne Oyası Çam Ağacı Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar. Sizinle araştırmalar sonucu elde ettiğim yeni ve birbirinden güzel modelleri paylaşmaya devam ediyorum. İğne oyasının kullanımı konusunda hiçbir zaman bir sınırlandırma yapılmamıştır. Bazı modeller sadece havlu kenarları ve ya başörtüsü başlıkları altında toplansa da kesinlikle her birini dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Tüm hanımların yeni bir iş arayışı sonucu ortaya çıkan yeni iğne oyası modellerine bir de çam ağacı modelini eklemek istedim.

Hepinizin yaptığı modeller üzerine yenisini eklemek istediğini biliyoruz. Ayrıca burada öğrendikleriniz sayesinde bütün modelleri birleştirerek bambaşka bir şey de ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer iğne oyasında tam anlamı ile profesyonel olduğunuzu düşünüyorsanız ve benim elimden her iş gelir diyorsanız kendinize öz modeller oluşturma vakti gelmiştir. Bunları diğer okuyucular ve benimle de paylaşarak öğrenmemizi sağlayabilirsiniz.

Bu modelin işleyişini çok beğeneceğinize eminim. Biraz önce de dediğim gibi her yerde kullanabilirsiniz. Ama en çok masa örtülerine yakışacağını belirtmek isterim. Misafirleriniz geldiği sırada sakladığınız temiz masa örtülerini iğne oyası ile işlediğinizde, evinize gelenler kendilerini özel hissedecektir. Sizler de onlara ne kadar önem verdiğinizi basit bir şekilde göstermiş olursunuz.

iğne oyası çam ağacı modeli yapımı videolu anlatım

İğne Oyası Çiçek Modelleri İle Sınırlı Değildir

Gittiğiniz her yerde gördüğünüz iğne oyaları mutlaka çiçek modelleri ile yapılmıştır. Aynı zamanda sizler de çok sık kullanıyorsunuzdur. Ama iğne oyası çiçek modelleri ile sınırlı değildir. Yapabileceğiniz birbirinden güzel farklı modeller de mevcuttur. Ben de daha fazlasını sizler ile paylaşmaktan son derece mutluyum.

Genelde çiçek modelleri hiç risk almadığınızın göstergesidir. Çünkü artık yapılışlarına herkes aşinadır ve kısa sürede oluşturulabilir. Ama herkesten farklı olmak, yeni iğne oyası modelleri ile tanışmak isterseniz bu yazıdaki anlatımdan faydalanmanız doğru bir seçim olacaktır. Çam ağacı modeli sadece işleme olarak kalmayacak kullanılan yere de mutlaka farklı bir kava katacaktır. Siz de hemen denemek isterseniz malzemelerinizi hazırlayın.

Burada bahsettiğim model için tek renk ip kullanmanız doğru olmayacaktır. Özellikle iki renk ip daha güzel bir görüntü ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Aşağıda paylaştığım videoda yapılışı gösterilmiştir. Orada siyah ve beyaz renkler kullanılmıştır. Ama siz daha renkli bir ürün elde etmek isterseniz kırmızı ve beyaz çok şık duracaktır.

İğne Oyası Çam Ağacı Modeli Yapılışı

İğne oyası çam ağacı modeli yapılışı sırasında ikinci renk ipi eliniz etrafında bir kaç kere dolayarak kullanmanız gerekecek. Sonrasında kapalı olan kısmı ilk işlediğiniz oyaya zürafa tekniği ile sabitleyeceksiniz. Böylece birbiri arasından geçen bir model yapmış olacaksınız.

Eğer dolama işlemini yapmak istemezseniz çok kalın bir ip kullanmanız gerekir. Ama genelde o kalınlıkta ipleri bulmak kolay olmayacaktır. Bazen bu gibi işlemlerde zorlandığınızı düşünebilirsiniz. Yine de iğne oyası yapmaktan vazgeçmeyin ve başarabileceğinize inanın.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git