İğne Oyası Çarkıfelek Modeli Yapımı Türkçe Videolu

Merhaba hanımlar. İğne oyası günümüzde bir çok kadın tarafından, genelde hobi amaçlı yapılan el işlerinden bir tanesidir. Son zamanlarda daha da moda olan ve trend hobi haline gelen oya modelleri tüm hanımların ilgisini çekiyor. Sadece iğne ve iplik ile yapılan bu işlemeler az maaliyetli olduğu için her kesim tarafından tercih ediliyor. Herkesin yapabildiği modeller olduğu gibi, bazı modelleri de sadece uzun süre bu işle uğraşanlar yapabiliyor. Yani hem kolay hem de zor modelleri bulunuyor. Bu nedenle her aşamadaki kadınlar istediği bir tanesini uygulayabiliyor.

Eğer iğne oyası yapmayı bilmiyorsanız web sitemizde çok sayıda videolu anlatımlar bulunmaktadır. Buradan her birini izleyerek öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda belediyelerin ya da özel kuruluşların el işi kurslarından bir tanesine yazılabilirsiniz. Yine başka bir yöntem de tanıdığınız ve bu işi bilen birisinden yardım almak olacaktır. Bir işe yeni başladığınız zamanlarda başınızda biri olması ve hata yaptığınız yerleri size söylemesi iyi olacaktır.

Tekniklerini ve yapılışlarını az çok öğrendikten sonra herhangi bir yere gitmenize gerek yoktur. Bundan sonrasında her gün kendinizi geliştirmek için çalışmalara devam etmelisiniz. Örneğin bugün elinizde bir iş yoksa ya da yarım bırakmak istiyorsanız Türkçe anlatımlı iğne oyası çarkıfelek modelini deneyebilirsiniz.

iğne oyası çarkı felek modeli yapımı detaylı anlatım

Çarkıfelek Modeli İçin İğne Oyası

İğne oyası yaparken dikkat etmeniz gereken önemli yerler vardır. Bunlardan bir tanesi ip kullanımıdır. Eski zamanlarda ipek iplerden yararlanılsa da günümüzde naylon ipler kullanılmaktadır. Bu iplerin pürüzsüz bir yapıya sahip olması gerektiğini unutmamalısınız. Aynı zamanda daha rahat kullanım için modele başlamadan önce ipinizi germek çok yararlı olacaktır. Eğer kendinize özel taktikleriniz varsa bunları da uygulayabilirsiniz.

Zaten eliniz alıştıktan sonra her modelin nasıl kolay yapıldığını ya da ip ve iğnenin pratik yollarını bulmuş olacaksınız. Bu kadar gelişmenin zor olduğunu düşünenler var. Fakat her el işinde olduğu gibi bir müddet sadece iş üzerinde yoğunlaşmak sizi kısa sürede iyi bir yere taşıyacaktır. Bunun için de tüm modellere hakim olmayı denemelisiniz.

Biliyorum. İğne oyası modelleri sayılmayacak kadar fazla. Ama siz elinizden geldiği kadar öğrenebildiklerinizi hala işleme yapıyorken öğrenin. Örneğin bugün çarkıfelek modeli için iğne oyası yapılışı Türkçe videolu anlatım yapmaya başlayın ve bitirince bir diğerine geçin.

İğne Oyası Çarkıfelek Modeli Yapılışı Türkçe Videolu Anlatım

İğne oyası yapmayı seven hanımlar için bir yeni model daha paylaşmış olduk. İğne oyası çarkıfelek modeli yapılışını hemen öğreneceğinizi ve çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Çok şık bir model olan bu örneği her yerde kullanabilirsiniz.

Aşağıda paylaştığım video anlatımını yapan arkadaşım model için iki renk kullanmayı tercih etmiş ve son derece güzel olmuş. Bu konuda kararsız kalırsanız aynısını yapmanız uygun olacaktır. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Hoşçakalın.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git