İğne Oyası Çiçek Motifi Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle iğne oyası çiçek motifi yapılışını ayrıntılı bir şekilde paylaşacağız. Bu model çok beğeneceğiniz türden. Modeli tam olarak kullanmak istediğiniz yer sizin tercihinize bağlı. Ama bu tarz şekiller özellikle başörtülerinde ya da mevlüt örtülerinde son derece şık durmaktadır. Bu oya modeli son derece kullanışlıdır ve yapımı da oldukça kolaydır. Sizler de er gün yeni bir model denemek isterseniz sitemizi takip etmeye devam edin.

Yeni modeller öğrendiğinizde yeteneklerinizin açığa çıkmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca bilgi haznenizin de gelişmesine neden olur. Bu nedenle sadece oya işlerinde değil hayatımızın her anında bir şeyler öğrenmeli ve öğretmeliyiz. Bilgi paylaşımı her zaman en güzelidir. Ayrıca yaptıklarınızı hediye olarak da verebilirsiniz. Başka oya modellerini öğrenmek isterseniz de sitemizde kısa bir gezinti yapabilirsiniz.

İğne oyası işlemek çok zevklidir. Dilediğiniz yerde de kullanabilirsiniz. Özellikle bu yazımızda anlattığımız model başörtülerinde son derece güzel görünmektedir. Kullanacağınız renkler konusuna gelirsek üç farklı renk seçmeniz daha uygun olacaktır.

iğne oyası çiçek motifi yapimi resimli anlatım

İğne Oyası İçin Çiçek Motifi

Bilindiği üzere çiçek motifleri hemen hemen her el işinde kullanılıyor. Özellikle sürekli örgü ören biriyseniz bu motiflerden yararlanmanın ne kadar uygun olduğunu görmüşsünüzdür. Çiçek motifleri örgüler de olduğu kadar oya modellerine de çok yakışmaktadır. Ayrıca evrensel bir şekil kullanacağınız için her gören yaptıklarınızı çok beğenecektir.

Genelde herkes farklı modelleri beğenir. Bizler de annelerimizden ya da aile büyüklerimizden öğrendiğimiz oya modellerini her zaman işlemeye devam ederiz. Kimileri iğne oyasının çok zahmetli bir iş olduğunu düşündüğü için farklı el işlerine yönelir. Ama hiç zannettiğiniz kadar yorucu bir iş değildir. Bir kaç pratikten sonra herkes iğne oyası yapabilir hale gelecektir.

İğne oyası için çiçek motifi son derece kullanışlıdır. Son zamanlarda evlerinize yeni havlu ve ya masa örtüsü aldıysanız bu modelden yararlanmanızı tavsiye ederim. Genelde herkes mutfak havlularına dahi oya işlemesi yapmakta. Sitemiz sayesinde öğrendiklerinizi mutlaka evlerinizde deneyip renk gelmesini sağlayın.

İğne Oyası Çiçek Motifi Yapılışı

İğne oyası çiçek motifi yapılışını aşağıda paylaşmış olduğumuz videodan kısa sürede öğrenebilirsiniz. Bu modeli kullanarak sevdiklerinize birbirinden güzel hediyeler hazırlayabilirsiniz. Böylece onlar ile yaptıklarınızı paylaşmanın mutluluğunu yaşar ve sevginizi daha rahat bir şekilde göstermiş olursunuz.

Son zamanlarda herkes iğne oyası yapmayı biliyor. Eğer siz henüz öğrenmediyseniz videodaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak yeni modeller çıkarabilirsiniz. İğne oyasında kullandığınız iplerin elinize uygun olduğuna dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda bu işe yeni başlıyorsanız her düğüm için ipi sıkı çekmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Böylece modelin bozulmasını engellemiş olursunuz ve daha verimli işler yaparsınız. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git