İğne Oyası Deve Tabanı Çiçeği Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar. Her birinizin iğne oyası yaparak harika ürünler ortaya çıkardığınıza eminim. Ben de bildiklerinizin üzerine yeni bir şeyler eklemek için iğne oyası deve tabanı çiçeği modelini sizlere aktarmak istedim. Tüm kadınların yeni bir şeyler çıkarmanın mutluluğu ile günler boyunca çalışmalarına devam etmesi geleneklerimize sahip çıkmamız açısından önemli bir rol oynuyor. Eski dönemlerden kalma modelleri bile hala uygulamaya devam ediyoruz.

Kimi hanımlar sadece güncel ve popüler modelleri denemek ile yetiniyor. Ben özellikle eski ama bugüne kadar ortaya çıkmamış işlemeleri yapmayı daha çok seviyorum. Çünkü o model üzerinde eskiden yaşayanların hikayeleri, hisleri ve yetenekleri oluyor. Bazılar bir el işine bu kadar anlam yüklemenin saçma olduğunu düşünür. Ama kesinlikle sizler de bir işe başlamadan önce tarihi ve bugüne kadar hangi yönleri ile gündeme geldiğini öğrenin.

İğne oyasını yapmak istediğinizde ise sabırlı bir yapıya sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Kimileri bu tarz el işleri sayesinde daha dayanıklı ve sakin bir yaşam sürmeyi öğreniyor. Sizler de henüz kendinize bir hobi edinmediyseniz tığ ve iğne oyası modellerini inceleyebilir, beğendiğiniz taktirde boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz.

iğne oyası deve dabani modeli yapımı videolu anlatım

Deve Tabanı Çiçeği Modeli İçin İğne Oyası

Ben sık sık yaptığım modelleri geliştirmeyi de deniyorum. Tüm bildiklerimi bir model üzerinde kullanarak ortaya çok farklı ve bana ait bir şekil çıkarabiliyorum. Sizler de bu şekilde harika işçilikler çıkarabilirsiniz. Ayrıca yaptıklarınızı benimle de paylaşabilirsiniz. Bu sayede bilgi alış verişi yapmış oluruz ve ben çok memnun kalırım.

Deve tabanı çiçeği modeli için iğne oyası yaparken çok sıkı yapmayın. Yani bir çiçek modelini yaptıktan sonra diğeri için biraz boşluk vermeniz gerekiyor. Bunun için herhangi bir sayı belirtmiyorum. Tamamen kendi göz zevkinize göre karar verebilirsiniz. Ayrıca birbirini kapatan ve sizi bayacak renklerden de uzak durun. Özellikle işlemelerinizi beyaz zemin üzerine yaparsanız daha iç açıcı olacaktır. Eğer koyu bir renk kullanacaksanız da modeller için açık renk ip seçin.

Aşağıda sizler için bu modelin anlatımını içeren bir video paylaştım. Görsel destekli olunca modeli daha rahat anlarsınız. Videoyu açtıktan sonra karşısına geçip siz de iğne oyası yapmaya başlarsanız daha olumlu sonuç alabilirsiniz.

İğne Oyası DeveTabanı Çiçeği Modeli Yapılışı

Bu modeli tek başına işlemek istemezseniz iki çiçek şekli arasındaki boşluklara küçük bir şeyler yapabilirsiniz. Böylece hem arada kalan boşluklar daha hoş görünecektir hem de sade bir model olmaktan çıkacaktır. Aklınıza gelen her şeyi iğne oyası ile deneyebilirsiniz.

İğne oyası deve tabanı çiçeği modeli yapılışı son derece basittir. Bazen çiçek modellerinden sıkıldığınızı düşünebilirsiniz. Ama bu diğerlerinden farklı ve daha hoş görününen bir modeldir. Üstelik kısa sürede de yapabilirsiniz.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git