İğne Oyası Dörtlü Kalp Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar. Geçmişten günümüze değişerek ve bir o kadar da güzelleşerek gelen iğne oyası modelleri son zamanlarda trend hobi haline dönüştü. Bir şeyle uğraşmak isteyen, ev işlerinden kalan zamanı yararlı aktiviteler ile geçirmeyi tercih eden hanımlar sürekli olarak iğne oyası yaparak yeni ürünler elde ediyor ve bu ürünler son derece muazzam görünüyor. Şık görünümleri ile her yere yakışan, en çok havlu kenarlarında ya da yazmalarda kullanılan oya modelleri hanımların bir numaralı işleri oldu. Siz de böyle düşünüyorsanız ve her gün mutlaka iğne oyası ile ilgileniyorsanız yeni bir model öğrenmenin zamanı gelmişti.

Tüm hanımlar yakınları vesilesi ile, kurslara giderek ya da internetten eğitim videoları izleyerek kısa sürede iğne oyası yapmayı öğrenebiliyor. Başlarda daha kolay ve sade modeller ile başlasalar da sonrasında karışık diye adlandırdığımız modelleri de kolay bir şekilde yapabiliyor. Önemli olan işlemeleri dikkatli bir şekilde, odaklanarak yapmaktır. Eğer böyle çalışırsanız çok uzun zaman geçmeden şahane işler yapabilirsiniz.

Oya işleri ile uğraşacaksanız başlangıçta malzemelerinizin yeterli ve tam olmasına dikkat etmelisiniz. İlk olarak ip ve iğne işinizi görecektir. Sonrasında modelleri yaparken yazma halkaları, çatal ve kalem gibi materyallerden de yardım alabilirsiniz. Ama bunları kullanmadan yapabileceğiniz iğne oyası dörtlü kalp modeli de çok güzel duracaktır.

iğne oyası dörtlü kalp modeli yapımı detaylı anlatım

Dörtlü Kalp Modeli İçin İğne Oyası Açıklaması

İğne oyası her modelde farklı yapılış şekli isteyen bir işlemedir. Genel olarak benzer teknikler kullanılsa da ilerlediğiniz zaman hepsinin birbirinden çok farklı olduğunu göreceksiniz. İğne oyalarında genelde evrensel şekillerden yararlanılır. Bunun sebebi herkes tarafından kabul görmüş ve beğeniliyor olmasıdır.

Çiçekler en çok kullanılan motiflerdendir. Fakat başka şekilleri de rahatlıkla yapabilirsiniz. Hayvan, dağ, meyve figürleri ile oyaları daha da güzelleştirebilirsiniz. Aynı çiçekler gibi kalpler de evrenseldir. Her yerde kullanılabilir. Kişiye direk olarak sevgi kelimesini çağrıştıracağı için model bittikten sonra elde ettiğiniz ürünün enerjisi de iyi olacaktır. Bakanların içini açacaktır.

Dörtlü kalp modeli için iğne oyası yapmayı bu nedenle çok sevebilirsiniz. Hem çok sade bir model değildir. Hem de sonradan dikilen bir model olduğu için kullanım alanında sorun yaşamazsınız. Hemen modele başlamak için vakit kaybetmeyiniz.

 Dörtlü Kalp Modeli Oyanın Yapılışı Videolu Anlatım

Model elinizde son bulduktan sonra kumaşların kenarlarından ziyade üstlerine de dikebilirsiniz. Özellikle havlular çabuk yıprandığı için sürekli yenisini almak gerekir. Yıpranan havlularınızı da bir süre kullandıktan sonra atarsınız. Havlu ile birlikte oya da gittiğinde bütün emekleriniz bir anda çöp olur.

Bunların önüne geçmek için iğne oyası dörtlü kalp modeli yapılışından yararlanarak oyanızı sürekli başka bir yere dikebilirsiniz. Dikme işlemi sırasında ortasında bir düğme ya da boncuk kullanabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bu anlatımı biziml paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git