İğne Oyası Fiyonk Sepeti Örneği Ve Yapımı

El işleri arasında en zor konumda olan iş iğne oyasıdır. Her zaman böyle olmuştur. Tüm hanımlar iğne oyası modellerini keyifle yapmasına rağmen bazı zamanlarda yorulduklarını ve sıkıldıklarını düşünebilir. Kimi modeller normalden daha uzun sürdüğü için sıkılabiliyoruz. Özellikle ben kendimi çok yoracak işler yapmamaya çalışıyorum. Böylece yaptıklarımdan daha fazla keyif alabiliyorum. Bugün de sizi çok yormayacak bir model anlatacağım. İğne oyası fiyonk sepeti modelini hepinizin çok seveceğine eminim.

Aslında iğne oyası yapmaya yeni başladıysanız sürekli yeni modeller denemek yararlı olacaktır. Bu sayede pratik yapmış olursunuz ve gün geçtikçe elinizin alışır, hızlanır ve süreklilik kazanır. Ayrıca yaptıklarınız da hafızanızda kalıcı bir yere sahip olur. Eğer yaratıcılığınızın artmasını ve kendinize olan güvenin gelişmesini istiyorsanız hiç yapmadığınız modelleri denemek ile başlayabilirsiniz. Modelleri denerken ihtiyacınız olan anlatımlar kesinlikle görsel destekli olmalıdır. Bu sayede daha rahat öğrenirsiniz.

Oya işleyeceğiniz eşyaların seçimine de özen göstermelisiniz. Emeğinizin karşılığını almak için hemen yıpranmayan ürünleri tercih etmelisiniz. Onları uzun yıllar boyunca kullanmak ya da saklamak isteyebilirsiniz. Dayanıklı olması ve her zaman sağlam kalacağını bilmeniz işlemelerinizi de gönül rahatlığı ile yapmanızı sağlar.

iğne oyası fiyonk sepeti yapımı videolu anlatım

Fiyonk Sepeti İğne Oyası Örneği Nasıl Oyalanır

Bu yazıda anlatacağımız model herkes tarafından beğenilecektir. Eğer sevdiklerinize yaptıklarınızdan hediye etmek isterseniz bu modelleri kullanabilirsiniz. Böylece hem karşınızdakini mutlu etmiş olursunuz hem de emeklerinizin karşılığını alırsınız. Paylaşmak her şeyden daha güzel bir eylemdir. Sizler de mutlaka uygulayın.

İğne oyası fiyonk sepeti modelini  aşağıda paylaşmış olduğum video aracılığı ile kısa sürede öğrenebilirsiniz. Bir modeli yapmanız yaklaşık olarak on beş dakikayı alacaktır. Eliniz hızlandığında ve modele alıştığında ise bu süre beş ve on dakika arasında değişecektir. Tabi uzun bir kumaş kullanacaksanız işlemeyi tamamlamanız biraz zaman alabilir.

Bu modeli dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Mesela başörtüsünde kullanacaksanız her kenarını işlemeniz doğru olmayacaktır. Çünkü fiyonk sepeti modeli diğerlerinden biraz büyük. Eğer her yerine bu işlemeyi yaparsanız göz yorucu bir hal alır. Ayrıca çok yoğun bir ürün elde edersiniz. Belli aralıklar ile yapmanız uygun olacaktır.

İğne Oyası Fiyonk Sepeti Örneğinin Türkçe Anlatımlı Yapılışı

Şimdi fiyonkları nasıl yapacağım diye düşünmüş olabilirsiniz. Eğer size göre kolay bir yöntemi yoksa plastik çatal kullanabilirsiniz. Plastik çatalın dişlerine ipinizi sardıktan sonra tam ortasından iğneyi geçirerek bir düğüm atmanız yeterli olacaktır. Böylece her fiyonk yaptığınızda bu bilgiden yararlanabilirsiniz.

İğne oyası fiyonk sepeti modeli yapılışı sırasında bir zorluk çekeceğinizi düşünmüyorum. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa bana da danışabilirsiniz. Ayrıca renk konusunda da istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. İki renk kullanırsanız daha güzel bir sonuç elde etmiş olursunuz.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git