İğne Oyası Havlu Kenarı Lale Modeli

Merhaba arkadaşlar. İğne oyası ile birbirinden farklı işlemeler yapmak, her zaman daha iyisi ile uğraşmak istiyorsanız ve bu konuda el alışkanlığı kazandıysanız yeni modelleri deneme zamanı gelmiştir. İğne oyası havlu kenarı lale modelini çok seveceğinize ve işlemesi olmayan her havluya deneyeceğinizi düşünüyorum. Diğer kumaşlardan ziyade havlu kenarları iğne oyaları için daha iyi bir zemin haline gelmiştir.

Zamanla çok farklı modeller ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda kullanım alanlarındaki çeşitlilik de tüm hanımları oya yapmaya teşvik etmiştir. Her bölgedeki kültür farklılıkları el işlerine de yansımıştır. Bu sayede yöreye ait modeller bile oluşturulmuştur. Ben de sürekli araştırmalarıma devam ediyor ve her gün daha iyi işler çıkarmanız için sizlere aktarıyorum. Bu yazıda öğrendiğiniz modelin ufkunuzu açacağına eminim.

Zaten oya işleri ile uğraşıyorsanız ne kadar çok model olduğunu biliyorsunuzdur. Saymakla bitmez tabiki. Fakat elimden geldiği kadar bulduğum her örneği sizinle paylaşmaktan keyif alıyorum. Eğer elinizde herhangi bir iş yoksa ya da yarıda bırakıp başka modeller denemek istediyseniz malzemelerinizi hazırlayıp işe koyulabilirsiniz.

iğne oyası havlu kenarı lale modeli yapımı detaylı anlatım

Havlu Kenarı Lale Modeli İçin İğne Oyası

Bu işin zorluklarını eminim herkes biliyordur. Daha ince bir işçilik gerektiğini, çıkan ürünlerin aynı güzellikte olmadığını fark etmişsinizdir. Eğer bir modele baktığınızda ya da sadece görselden yararlandığınızda çıkardığınız örnekler aynı olmuyorsa hemen telaş yapmamalısınız. Herkesin el sıklığı ya da işleyiş tarzı farklı olduğu için sonuçlar da değişiklik gösterecektir.

Bu işi yapan diğer hanımlar ile aynı olmadığı gibi kendi yaptıklarınızda da zaman zaman farklılıklar oluşabilir. Aynı işi iki kere yaparsınız. Ama ikisi de birbirinden farklı olur. Bunun sebebi ilmeklerdeki geçişlerinizin her işte aynı olmadığıdır. Önlem almak için ilmeklerin büyüklüğünün birbiri ile aynı olmasına özen göstermelisiniz. Elinizde bir ölçü belirlemeli ve tüm işlemelerinizde bunu kullanmalısınız.

Bu yazıda bahsettiklerim havlu kenarı lale modeli için iğne oyasında da geçerlidir. Havlu kenarınızın ilk önce zürafasını yapmalısınız. Sonrasında normalden daha büyük bir pırpır yapmalısınız. İçini de sıralı olarak doldurduktan sonra modelin temelini oluşturmuş olursunuz.

İğne Oyası Havlu Kenarı Lale Modeli Yapılışı

Sizler için aşağıda anlatımı çok açık olan bir video paylaştım. İğne oyası havlu kenarı lale modeli yapılışını buradan rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Eğer bu modeli biliyorsanız ve yapmak istemiyorsanız sitemiz üzerinden daha farklı modeller de bulabilirsiniz.

Ayrıca kendinize öz modelleri de benimle ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Yaptığınız harika modelleri mutlaka görmek isterim. İsimlerini veremediğiniz ya da verme aşamasında olduğunuz modellere en uygun ismi bulmak için de düşünebiliriz. Şimdiden bu modeli deneyecek olan ve işlemelerine devam eden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Marifetli Eller’e bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git