İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

Her el işi modelinde olduğu gibi yeni havlu kenarı modelleri de iğne oyası işlenerek çok farklı ve güzel bir hale geliyor. Ne yaparsanız yapın, iğne oyası işleri diğer el işlerine nazaran çok daha zarif oluyorlar. İğnenin ince ince işlediği motifler, bir kenar oyası için yapılabilecek en hoş modelleri ortaya çıkartıyor. Havlu kenarı örneği iğne oyasının değişik modelleri ve örnekleri ortaya çıkartmak için size sağladığı düz ve uzun alanı sayesinde, istediğiniz modeli çok rahat bir şekilde işleme imkanını size sağlıyor. İğne oyası işlediğiniz her el işi, yaptığınız bir deseni çok güzel göstermeyebilir. Veya işleyip bitirdikten sonra beklediğiniz görüntüyü alamayabilirsiniz. İşte bu, motifin ve işlediğiniz şeyin uyumu arasında bir bağlantı.

Her iğne işi veya bu işi uyguladığınız şey birbiri ile uyumlu olmayabilir. Doğru tercihleri bir araya getirip işlediğiniz modeller, örnekler ve el işleri, beklentinizi karşılayacak nitelikte sonuçlar verecektir. Buradaki püf noktası, gördüğünüz ve hoşunuza giden bir şeyi, kendi yorumunuzu katacaksınız diye katletmeden, örneğine uygun yapmanız.

Havlular iğne oyası kenar motif modelleri ile çok güzel

Havluları işlerken veya bir örneği çıkartırken, elbette kendi isteğiniz doğrultusunda yapmalısınız. Kendi el becerinizden bir kaç fikir, bir kaç küçük dokunuş ile var olan modeli farklı ve harika bir örnek haline getirebilirsiniz. İncelediğiniz bir havlunun kenarına işlenen farklı iğne oyası havlu kenarı örneği, size vereceği çok farklı yönlendirmeler sayesinde, kendi model ve deseniniz için bir kaç ipucu da sağlayabilir. Fakat bu düzeltmeleri modelin orijinal haline sadık kalarak yapmalısınız. Yoksa işiniz bittiğinde ve havluyu elinize aldığınızda “neden bu örneğe benzemedi” diyebilirsiniz.

iğne oyası ile yapılan havlu kenarı modelleri

İğne oyası ile havlu kenarı işlemek sabır ve emek işi

Her güzel işin bir zorluğu vardır. Ve her işin bir kestirme yolu ve kolaylığı da mutlaka ortaya çıkmıştır. İğne oyası, güzel ve kaliteli işler yapmak için çok şık bir araç. İğne ile işleyemeyeceğiniz model, yapamayacağınız çalışma yok diyebiliriz. Bunları yapmak için de bir kaç tekniğe ihtiyacınız var. Teknikten öte, sabır, emek ve özveri de gerekli. Bu işe yeni başlamış ve henüz öğrenme aşamasında iseniz, iğne oyası havlu kenarı nasıl yapılır? (Açıklamalı anlatım) konusundaki, başlangıç aşamasında size yardımcı olacak konuya göz atabilirsiniz. Fotoğraflar yardımıyla güzel bir anlatım mevcut. İlk bakışta size zor gelebilir. Ama her adım fotoğraflarla anlatılmış. Bu, iğne oyasını işlerken size ne yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olacak.

Zor bir iş için pratiklik kazanmak oldukça önemli. Bir çok el işinde de aynı matematik formüller gibi kurallar vardır. İğne oyasında da bu böyle. Bir tekniği, yaptığınız her işe uyarlayabilir ve kullanabilirsiniz. Motif ortaya çıkartmak, bu motifleri işleme sadece iğne ile olmuyor elbette. Tığ işi yeni havlu kenarı yapılışı resimli anlatım konusunda kenar modelini eminim ilk kez göreceksiniz. Hayal gücü ile neler yapılır, doğru malzemeler ve tekniklerle nasıl farklı işler ortaya çıkarılır bu konu size fikir verecek.

iğne oyası havlu kenarı modelleri 15

İğne oyası havlular için modeller ve örnekler

İğne oyası ile çok farklı işler yapıyorsanız, her yaptığınız iş için güzel ve farklı modeller ihtiyacı duyuyorsanız, eminim siz de bizim gibi her gün araştırma yaparak farklı şeyler bulma umudunu taşıyorsunuzdur. Ülkemizdeki kültür çeşitliliği, yöreden yöreye değişen örf ve adetler sayesinde çok zengin bir model aralığına sahibiz. İstediğimiz her türden desen karşımıza çıkıyor. Bu kadar çok model olunca hepsini birden yapmak tabii ki çok zor. Fakat incelediğiniz ve hoşunuza giden örnekleri yaparak kendi tekniğinizi geliştirebilir ve yeni modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Örneğin, 5 kalpli iğne oyası örneği anlatımlı yapılışı konusundaki model gibi. Normal bir kalp ve çiçek nasıl güzel bir şekle sokulur, nasıl güzel bir desen haline gelir burada görebilirsiniz.

Aşağıdaki galeriye, ilham alıp bir çok işinizde rahatla kullanabileceğiniz farklı modeller eklemeye çalıştık. Bir çoğu havlular için uygun ve kullanılabilir. Fakat siz bu iğne oyalarını farklı işlerinizde de değerlendirebilirsiniz. Çünkü galeri içerisinde, tülbent ve baş örtüsü gibi günlük kullanım için yaptığınız örneklere gidebilecek iğne oyaları da var. Daha küçük veya daha farklı ölçülerde işleyip değerlendirebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git