İğne Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır ? ( Açıklamalı anlatım )

Hanımlar genel olarak iğne oyasını daha özel şeylerde kullanıyorlar. Oysa ki iğne oyası ile işlenen havlu kenarı örnekleri de harika sonuçlar verebiliyor. Mutfak ve banyo havluları olmak üzere, evlenme çağındaki kızların çeyizlerini süsleyecek farklı iğne oyası havlu kenarları, her yapılan şeye farklı bir hava katabiliyor. Özellikle büyük boyutlu havluları işlemek zor olsa da, el havlusu ve mutfak havlularını yapmak çok güzel sonuçlar veriyor. İğne oyasının çok güzel bir görüntüsü var. İşlenen her yere kendi havasını katıp, her ne olursa olsun modeli çok güzel bir şekle getirebiliyor.

Çok farklı ve yeni iğne işleri motifleri havlular için oldukça uygun olabiliyor. İşlenen modelin üzerinde de bir şekil, bir işleme varsa eğer, yapacağınız kenar motifini onunla uygun şekilde yapmalısınız. O zaman kenar motifi ve işleme uyumu oraya harika bir işin çıkmasını sağlayabilir.

En çok işlenen kenar motifleri iğne ile oyalanıyor

İğne oyası ile yapılan bir iş, şiş veya tığdan biraz daha zarif duruyor. İnce ince işlenen ilmeklerin çıkarttığı model sayısı ile diğer malzemelerin model sayısı arasında çok fark var. İğne ile gördüğünüz her modeli işleme olanağınız var. Eğer işinizde biraz tecrübeli iseniz, günlük hayatta gördüğünüz şekilleri bile kendi gözlemleriniz sonucunda yapabilirsiniz.

Farklı havlu kenarı iğne oyası ile kolayca nasıl yapılır?

Bu güzel kenar motifini, kolay bir havlu kenarına iğne oyası olarak işlemek için aşıdaki adımları takip edebilirsiniz. Galeride gezinirken her fotoğrafın üzerinde ne yapıldığının açıklamasını okuyarak kolay bir şekilde bu kenar motifini işleyebileceksiniz. Sitemiz “1yumak.com” adresinde kolayca yapılan yeni havlu kenarı modellerini inceleyebilirsiniz. Rengarenk ve birbirinden farklı modeller size yeni işlerinizde oldukça güzel ilhamlar verecektir.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git