İğne Oyası İle Bileklik Yapımı

Merhaba hanımlar. Ev işlerinden sıkıldığınızı ve artık hobileriniz ile vakit geçirmek istediğinizi biliyorum. Stres atmanın en kolay yolu olan el işlerinde kendinize göre bir aktivite bulmanız çok önemlidir. Kimileri örgü örer, kimileri ahşap boyama yapar. Kimileri de iğne oyası gibi her dönemde kabul görmüş işlemeler ile uğraşır. İğne oyasının standart bir yapılış şekli olmadığı için her kadın rahat bir şekilde kendisine öz teknikler bulabilir. Bu da işlemenin en güzel yanlarından bir tanesidir.

Herkes kendine öz teknikler bulabileceği gibi öz modeller de oluşturabilir. Örneğin birden fazla model biliyorsunuz ve artık her zaman önünüze çıkan modelleri denemek yerine bambaşka bir şey yapmak istiyorsunuz. İşte bu sırada biraz yetenek biraz da hayal gücünü konuşturmanız gerekiyor. Eğer hangi aşamada nasıl bir teknik uygulamanız gerektiğini biliyorsanız zaten işi profesyonel bir şekilde yapıyorsunuzdur. Yeni modeller üretmek de sizin için hiç zor olmayacaktır.

 Daha önce görülmemiş iğne oyaları sizin için güzel bir başlangıç olabilir. Aynı zamanda iğne oyasını sadece kumaşın etrafına yapacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu kadar güzel bir işleme tarzı her yerde kullanılabilir. En çok da takılara çok yakışır. Öyleyse bu yazı sonrasında iğne oyası ile bileklik yapabilirsiniz.

iğne oyası bileklik modeli yapımı detaylı anlatım

Tığ Oyası İle Örme Bileklik Anlatımı

El yapımı takıların çok daha değerli olduğunu bilmeyen yoktur. Eğer bir ürün el yapımı ise değeri kat kat artacaktır. Bunun sebebi işçiliğinin daha fazla olması ve uzun zaman uğraşılmasıdır. Bileklik yapımı için iğne oyası yaparken nasıl bir işleme olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda ben çok beğeneceğinizi ve sürekli yapacağınızı düşünüyorum.

Siz de dışarıda bijuteri dükkanlarında benzer takılar görmüş olabilirsiniz. Tam olarak aynısı olmasa da bir benzerini bugün yapacağız. Üstelik bir bilekliği yapma sürenizin ne kadar kısa olduğuna inanamayacaksınız. Bileğiniz kalınlığına göre ve eliniz alışınca yaklaşık yarım saatte bir bileklik yapabilirsiniz.

İğne oyası ile takı yaparken aparat almayı unutmayın. Küçük bileklik ya da ne yapacaksanız ona göre klipsler almalısınız. Aşağıda paylaştığım video sayesinde aparatların da nasıl takıldığını öğrenebilirsiniz. Artık tüm takılarınızı evde yapabilirsiniz.

Oya İle Takı Süs Bileklik Nasıl Yapılır ? ( Videolu Anlatım )

Bu model ile sadece bileklik yapacaksınız diye bir kural yoktur. Eğer dilerseniz son zamanlarda moda olan boyun bölgesini saran kolyelerden de yapabilirsiniz. Çok kibar ve şık duracağından şüpheniz olmasın. İğne oyası ile bileklik yapılışını öğrendikten sonra harikalar yaratacaksınız.

Siz de iğne oyası ile farklı takılar yapıyor olabilirsiniz. Ben genellemeden çıkıp, yani düz ve yazma kenarlarına işlenen modellerin aksine böyle farklı işlemeler yapmaktan daha çok keyif alıyorum. Siz de hemen bu bileklikleri yapıp sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Ürünlerinizi iyi günlerde kullanmanız dileği ile.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git