İğne Oyası İle Çiçek Modelleri Yapma

Çok eski zamanlardan beri iğne oyaları yapılmaya ve her dönem yeni modelleri çıkmaya devam ediyor. Ayrıca oyalar her dönemde farklılık gösteriyor. İnsanların yaşayış biçimleri, genel ruh hallerini yansıtan oya modellerini biz de zaman geçtikçe öğrenmeye devam ediyoruz. Eğer bu tarz el işleri olmasaydı kadınların ev işlerinden kalan vakitlerde stres atma yöntemleri çok aza düşmüş olacaktı. Hem yeni ürünler çıkarabilmek hem de hayatın yoruculuğundan uzaklaşmak tüm ev hanımlarının ihtiyacı olan önemli bir faaliyettir. Ben de sizlere sürekli yeni modellerin yapımından bahsetmek için sabırsızlanıyorum. Öyleyse vakit kaybetmeden çiçekli iğne oyaları modelini inceleyim.

Henüz iğne oyası yapmayı öğrenmediyseniz bu yazıda anlatılanlar tam size göre. Değerli el işlemelerini dışarıdan almak zorunda kalmadığınız zaman kendinizi daha iyi hissedersiniz. Ayrıca dilerseniz kendi yaptıklarınızı gelir kaynağı olarak da kullanabilirsiniz. Böylece ev ekonomisine de katkınız olur. Dışarıda çalışacak kadar vaktiniz yoksa ve isteklerinizi daha rahat karşılamak isterseniz evde yaptıklarınızı ticarete dönüştürebilirsiniz. Tabi bunun için bir çok yeni model öğrenmenizde fayda var. Farklı iğne oyası ve diğer oya çeşitlerini sitemizden bulabilirsiniz.

İğne oyasının gösterişli bir görüntüsü vardır. Her evde olmazsa olmaz bir güzelliktir. Özellikle eski zamanlarda çeyiz sandıklarının içi çeşitli oya işlemeleri ile dolu olurdu. Şimdilerde bu durum daha azaldı. Ama yine de geleneklerimizi ayakta tutmak önemlidir.

İğne Oyaları İçin Çiçekler

Bu yazıda anlatacağım model çok hoşunuza gidecektir. Biliyorsunuz ki zürafa tekniği ile düğüm atmayı her modelde kullanıyoruz. Kimileri bu kelimelere yabancı olduğunu düşünebilir. Ya da sizler farklı isimler vermiş olabilirsiniz. Ama her modelde genel bilinen isimleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Bu modelde birden sinek kanadından yararlanacağız.

Sinek kanadı her işleme üzerinde çok güzel görünüyor. Yaptığınız zürafaların üzerine dört tane sinek kanadı yaparak modele devam edeceksiniz. Düğümlerin sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca modelde ilerledikçe aşağıda kalan kısımları sıkı bir şekilde tutarsanız bozulmasını önleyecektir. Bazı videolarda anlatımı yapanın modeli tuttuğu için görünmediğinden şikayet ediliyor. Eğer ipler sıkı tutulmazsa düzgün bir işleme elde edemezsiniz.

İğne oyaları için çiçekleri her yerde kullanabilirsiniz. Herkesin el sıklığı birbirinden farklıdır. Bu nedenle yakınlarınız ile yaptıklarınızın birebir aynı olmaması normal bir durumdur. Telaşa kapılmamalı ve yapamadığınızı düşünerek üzülmemelisiniz. Genelde elinizin alışık olduğu malzemeleri kullanmaya devam ederseniz daha rahat olacaktır.

çiçekli iğne oyası yapımı videolu anlatım

Çiçekli İğne Oyaları Yapılışı

Çiçekli iğne oyaları yapılışını aşağıdaki videodan zorluk çekmeden öğrenebilirsiniz. Eğer sizler de hala bu modeli bilmiyor ve hemen denemek istiyorsanız iğne ve iplerinizi hazırlamanız yeterli olacaktır. Sizler için en yararlı bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

Bu modeli de uygularken yapacağınız eşya üzerinde renkler ile uyumlu bir ip seçmeniz uygun olacaktır. Aynı zamanda ben gelende iki renk kullanıyorum. Sizler de dilediğiniz gibi farklı ve daha fazla renkte ip kullanabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

İğne Oyaları Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu modelin anlatımını paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git