İğne Oyası Kelebek Örneği Kenar Oyası Yapımı Videolu

Tüm hanımlar evde örgü örmek ve oya yapmaktan oldukça keyif alır. Evlerimizin hemen hemen her yerinde olan oyaların ise köklü bir tarihi vardır. İğne oyalarının gösterişi ve güzelliği diğer hiçbir el işlerinde yoktur. Bu nedenle çok eski zamanlardan beri kullanılır ve insanlar yaşadığı sürece de mutlaka olacaktır. Her dönemde ayrı oya çeşitleri ortaya çıktı. En önemlisi çeyizler için hazırlanan oyalardı. Öyleyse çember kenar oyaları iğne oyası kelebek örneğini öğrenelim.

Her el işinde olduğu iğne oyalarının da kullanım alanları çok çeşitlidir. Eski zamanlarda evli ve bekar kadınların yaptığı oyalar birbirinden farklı olurdu. Hatta oya işlemelerini sadece kadınlar kullanmazdı. Erkekler de özellikle yemeniler üzerine eşleri tarafından işlenmiş oyaları sıklıkla kullanıyordu. Aynı zamanda oya sadece basit bir el işi değildir. Genç kızların ruhsal durumlarını anlatmasından ve duygularından türetilmiştir. Web sitemiz üzerinden diğer iğne oyası çeşitlerini de bulabilirsiniz.

Eğer sizler de örgüler ve oyalar hakkında bildiklerinizi bizimle paylaşmak isterseniz yazıların altına yorum atabilirsiniz. Ayrıca uzman ekibimiz ile diyalog kurmak isterseniz kısa süre içerisinde dönüş alacaksınız. Aklınıza takılanları bize sorabilirsiniz. Üzerinde tartışır ve çözüm bulabiliriz.

çember kenar oyalari iğne oyası kelebek örneği yapımı videolu anlatım

İğne Oyası Kelebek Örneği İçin Çember Kenarı Oyaları

İğne oyası modellerinde genelde çiçek şekilleri kullanılıyor. Çünkü çiçekler evrensel şekillerdir ve her yerde kullanılır. Ama kimi zaman da hayvan figürleri ve başka şekillerde kullanılabilir. Özellikle kelebekler çok beğenilen ve her yerde karşımıza çıkan şekillerdir. Ayrıca bu modeli başka figürler ile kullanmak isteyebilirsiniz. Kelebeğin yanına yapacağınız ağaçlar oldukça güzel bir görünüm olmasını sağlayacaktır.

Tabi güzel kavramı kişiden kişiye göre değişmektedir. Sizin beğendiğiniz bir işlemeyi yakınlarınız beğenmeyebilir. Ama evrensel motiflerden yararlandığınız zaman herkes için güzel olacaktır. Hem de birine hediye olarak vermek istediğinizde çok düşünmeniz gerekmeyecektir. Çiçekler, kalpler, bulutlar ve hayvan motifleri işinizi hep kolaylaştıracaktır.

İğne oyası kelebek örneği için çember kenar oyaları yapımı son derece basittir. Eğer daha önce de oya işlemesi yaptıysanız bu konuda zorlanmayacaksınız. Ama yeni öğreniyorsanız bir kaç pratikten sonra eliniz alışacak ve sizler de harikalar yaratacaksınız.

İğne Oyası Çember Kenarı Kelebek Örneği ( Eğitim Videosu)

Çember kenar oyaları iğne oyası kelebek örneğini aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda detaylı ve ince ayrıntıları ile anlatılmıştır. Çisenin Dünyası’nın anlatımı oldukça açıktır. Eğer sizler de bu oya modelini denemek isterseniz hemen malzemelerinizi hazırlamanız gerekir.

Ayrıca bu modelde dilediğiniz renkten yararlanabilirsiniz. Özellikle koyu ve canlı renkleri tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Bu modeli başörtülerine, masa örtülerine ve havlu kenarlarına rahat bir şekilde uygulayabilirsiniz. Ayrıca yaptıklarınızı sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Her iki tarafın da mutluluğu paylaşmaktan geçer. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na bu anlatımı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git