İğne Oyası Namaz Başörtüsü Kenarı Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Bugün de yeni bir modeli hep birlikte öğreneceğiz. Öncelikle iğne oyaları ile ilgili bilmeniz gereken detaylardan bahsedeceğim. Hemen hemen herkes evinin bir köşesinde iğne oyaları ile işlenen eşyalara sahiptir. İğne oyalarını diğer el işlerinden ayıran özelliği daha farklı ve ihtişamlı görünmesidir. Sizler de bu tarz işler ile ilgileniyorsanız yeni yazılarımızı takip edebilirsiniz. Ayrıca özel metodlarınız varsa bizimle ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Namaz başörtüsü kenar oyaları iğne oyası yapılışının nasıl yapıldığına bakalım.

İğne oyalarında dikkat etmemiz gereken konulardan biri el sıklığımızı öğrenmektir. Çünkü herkesin yaptığı işleme aynı olmaz. Ayrıca her yaptığınızda da aynı sonucu elde etmeyebilirsiniz. İğne oyalarında değişik isimlerden oluşan teknikler vardır. Özellikle zürafa ismi ile bilinen düğüm tekniği her oyada sık sık kullanılmaktadır. Eğer merak ediyor ve iğne oyaları dışında tığ oyalarını da öğrenmek istiyorsanız ilgili konulara bakabilirsiniz.

Öncelikle bu modeli denemek isterseniz işlemesi olmayan bir başörtüsüne ihtiyacınız olacaktır. Başörtünüzü beyaz renkte seçmeniz daha uygun olur. Çünkü üzerine hangi rengi işlerseniz işleyin mutlaka güzel ve uyumlu görünecektir. Böylece herhangi bir ipten yararlanabilirsiniz.

iğne oyası baş örtüsü kenar modeli yapimi videolu anlatım

Namaz Başörtüsü Kenar Oyaları İğne Oyası Detayları

Hazır renklerden konu açılmışken önemli bir konuya değinmek isterim. Eğer yaptıklarınızı sevdiklerinize hediye olarak vermek isterseniz mutlaka sevdiği renkleri sormanızda fayda var. Ya da sürekli kullandığı renklere dikkat ederseniz düşünmeden hediyenizi yapmaya başlayabilirsiniz. Böylece hem karşınızdakinin sevdiği bir şey yaparsınız hem de sevincine ortak olursunuz.

İğne oyaları her zaman moda olarak kalmaya devam edecektir. Her ne kadar son zamanlarda yapımları azalsa da mutlaka bizden sonra gelecek olanlara öğretmemizde fayda vardır. Eğer siz de benim gibi düşünüyorsanız her gün yeni bir model deneyin ve bunu çevrenizdekilere aktarın.

Namaz başörtüsü kenar oyaları iğne oyası detaylarına gelirsek her işlemede gösterdiğimiz özeni göstermeliyiz. Zahmetli bir iş olduğu için özellikle sabırlı davranmamız gerekir. Zamanla elimiz bir modele alışacak ve sonrasında uzun sürse de sıkılmayacağız. Ben genelde uzun işlemelerde biraz sıkılırım. Ama güzel modeller bulduğum zaman bu işlemi çok keyif alarak yaparım. İşte bu model de onlardan biri.

Namaz Başörtüsü Kenar Oyaları İğne Oyası Yapılışı

Namaz başörtüsü kenar oyaları iğne oyası yapılışı son derece basittir. Zaten hemen hemen bütün oya modelleri birbirinin tekrarıdır. Bu nedenle yaparken yabancılık çekmeyiz ve kısa sürede öğrenebiliriz. Aşağıda paylaştığım videoda da anlattıklarımın doğru olduğunu göreceksiniz.

Eğer çalışmalarınız sırasında kendinize çok yüklenirseniz boyun ve bel rahatsızlıkları yaşabilirsiniz. Bunun için rahat bir yerde çalışmaya özen gösterin. Aynı zamanda gündüz aydınlıkta daha verimli çalışabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

 

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git