İğne Oyası Namaz Başörtüsü Yıldız Çiçeği Yapımı

Tüm hanımların yapmaktan keyif aldığı ve hayatımızın her alanında karşılaştığımız iğne oyalarının köklü bir geçmişi var. Bu denli güçlü bir tarih yapısına sahip olan el işi modellerini sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün de sizlere iğne oyası namaz başörtüsü yıldız çiçeği modelini anlatacağım. Bu modeli çok seveceğinizden emin olduğum için paylaşmak istedim. Sizler de hemen denemek isterseniz malzemelerinizi hazırlamanız yeterli olacaktır.

İğne oyası çeşitleri herkes tarafından yapılabilir. Eğer ilk kez bu tarz el işleri ile ilgileniyorsanız yavaş bir şekilde ilerlemeniz gerekir. Aynı zamanda oya yapmak diğerlerinden daha zahmetlidir ve özenli davranmayı gerektirir. Sabırlı olursanız siz de harikalar yaratabilirsiniz. Hiç bu tarz modeller ile aranızın iyi olmadığını düşünebilirsiniz. Ama mutlaka her işin pratik yolları vardır. Sizin de benzer tecrübeler edinmeniz çok uzun sürmeyecektir. Asla bir modeli yapamam diye düşünmeyin. Aksi taktirde denemek bile istemez ve gerçekten yapabildiğinizi göremezsiniz.

Sizler de benim gibi düşünüyorsanız ve yeni modeller denemekten keyif alıyorsanız doğru yerdesiniz. Her yeni gün ile birlikte yeni örnekleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Böylece bende bir başkasına bildiklerimi öğretmenin mutluluğunu yaşayacağım. Eğer sizler de benim ve diğer okuyucuların bilmesini istediğiniz bilgilere sahipseniz yorum olarak belirtebilirsiniz.

iğne oyası yıldızlı çiçek modeli yapımı videolu anlatım

Namaz Başörtüsü Oyası İçin Yıldız Çiçeği Örneği

Örgü örmek gibi iğne oyası yapmanın da püf noktaları vardır. Siz de iğne oyası yapmaktan keyif alıyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle bazen yaptığınız modellerin görseldeki gibi olmadığını düşünebilirsiniz. Böyle durumlarda yeteri kadar düzeltme yapmadığınız için diğerleri ile aynı olmayabilir. İğne oyasında ilerledikçe eliniz yardımı ile küçük dokunuşlar yapmanız gerekir.

İğne oyasında her zaman kullandığımız belli şekil ve motifler vardır. Bunlar genelde çiçekler, kalpler, ağaçlar olabilir. Bir gün çiçek şeklinde oya yaptığınız zaman yenisi için farklı bir model denemenizi öneririm. Böylece bir şekilden kısa sürede sıkılmaz ve farklı modellere sahip olursunuz.

Namaz başörtüsü yıldız çiçeği için iğne oyası yapmak isterseniz her zaman kullandığınız iğne ve iplerden yardım alabilirsiniz. Bu modelde küçük şekiller sonrasında belli aralıklar ile daha büyük oyalar yapacaksınız.

Namaz Başörtüsü Yıldız Çiçeği  Oya Modeli Yapılışı

İğne oyaları namaz başörtüsü yıldız çiçeği yapılışı konusunda hiç zorluk çekmeyeceksiniz. Zaten verdiğim küçük tüyoları uygularsanız ve aşağıda paylaşmış olduğum videoyu dikkatli bir şekilde incelerseniz kısa süre içerisinde yapabilirsiniz.

Genelde bu tarz el işleri yapımızahmetli olur ve uzun sürer. Bu modeldeki küçük şekilleri on dakika gibi kısa bir sürede yapabilirsiniz. Namaz için kullandığınız başörtüsünü ise bir kaç günde tamamlayabilirsiniz. Ayrıca yaptıklarınızı sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git