İğne Oyası Nazar Boncuğu Örneği Yapılışı

Çeyiz sandığınızı süsleyecek çok yeni bir tığ oyası modeli sunacağız sizlere belki kiminiz biliyor kimi arkadaşlarımız bilmiyor ama nazar boncuğu tığ oyası oldukça güzel ve anlamlı bir oya modeli. Bizde bu yüzden bilmeyen hanımlara nazar boncuğu iğne oyası örneğinin tığ ile nasıl yapılacağını videolu anlatım şeklinde sizlere sunmak istedik.

Nazar boncuklu örneği iğne oyaları içerisinde kullanmak istiyorsanız kullanacağınız ipler sarı, mavi ve beyaz olacak nazar boncuğunu oluşturabilmemiz için başka renkler kullanamayız. Modeli biraz farklı hale getirerek farklı ipler kullanabilirsiniz ama hiçbiri nazar boncuğu iğne oyası kadar hoş durmayacaktır bize göre.

 

Elişi işlerine günümüz gençleri eskisi kadar ilgi duymuyor fakat hiçbir yeni ürün veya hazır danteller el emeği ile yapılmış bir oyadan veya emek harcanarak örülmüş bir örnekten daha değerli olamaz. Annelerimizin ve büyüklerimizin ördükleri ve el emeği göz nuru el işlemesi yazma oyalarını sandıklarda çürütüyorlar. Aslında bu güzel geleneği yaşatmak çokta zor değil şık ve modern örgüler ve iğne oyaları ile de zarif olunabilir.

Nazar Boncuklu İğne Oyaları Nerelerde Kullanılabilir ?

Örneğimizdeki oya modelini başta havlu kenarları ve kenar oyalarının bir çoğunda kullanabilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi havu kenarları, çeyizlik oyalı havlular, mendiller, tülbent ve yazma kenarları gibi değişik ürünlerin tamamında kullanabilirsiniz.

Nazar boncuklu iğne oyası modelini beyaz ve açık renk tülbentlerde kullanmanız örneğinizi daha güzel gösterecektir. Koyu renkte yemenilerinizde çok şık durmayacaktır. Modernlikten hoşlanan gelinlerin çeyiz sandıklarında olmassa olmaz bir oya modeli diyebiliriz.

Nazar Boncuklu İğne Oyası Örneği Nasıl Yapılır ? Videolu Anlatım

İğne oyaları ve tığ oyaları ile ilgili olarak bir çok farklı örneği iğne oyası kategorimizde sizlerle paylaşmıştık ve paylaşmayada devam ediyoruz. Bunlara bir yenisini eklemiş olduk. Nazar boncuklu iğne oyası yapılışını aşağıdaki videomuzu ilzeyerek yapabilirsiniz. Gözünüz korkmasın oldukça basit bir tığ oyasıdır. Kolaylıklar diliyoruz.

Videomuzu izleyerek takıldığınız  veya bizlere danışmak istediğiniz sorularınız olur ise bizlere alttaki yorum kısmından iğne oyası kenar yapılışı hakkında tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git