İğne Oyası Pır Pır Çilek Modeli Yapımı Detaylı Anlatım

Merhaba arkadaşlar. İğne oyası ile aranızın ne kadar iyi olduğunu tahmin edebiliyorum. Biz kadınlar her zaman daha iyi işler çıkarmak için çabalarız. Bu hayatın hemen hemen her yerinde geçerli bir durumdur. İğne oyası gibi el işleri yapmak da herkesi rahatlatır. Biliyorsunuz ki iğne oyası modelleri sayılamayacak kadar fazladır. Ben elimden geldiği kadar yeni modelleri araştırıp beğeniye sunmaya çalışıyorum. Denemek ya da denememek tamamen size kalmış bir durumdur.

Ben yine de öğrendiğiniz her modeli küçük de olsa denemenizi öneririm. Daha fazlasını bilmek her zaman iyi bir durumdur. Uygulama kısmında bazı kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Böyle durumlarda en sevdiğiniz modelleri denemekte fayda vardır. Lütfen yaptıklarınızı benimle de paylaşın. Böylece ben de sizlerin muazzam işçiliklerinizden haberdar olurum.

Sitemiz üzerinden istediğiniz modellere ulaşabilirsiniz. Her gün sizler için daha  fazlasını bulmak benim için zevktir. Eğer modelleri denerken ya da denemeden önce sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa uzman ekibimiz size kısa süre içerisinde dönüş yapacaktır. Hiçbir sorunuz cevapsız kalmayacaktır. Öyleyse heyecanlanabilirsiniz. Şimdi iğne oyası pır pır çilek modeline geçiyoruz.

iğne oyası çilek modeli yapımı resimli anlatım

Pır Pır Çilek Modeli İçin İğne Oyası

İlk olarak zürafa ismini verdiğimiz düğüm teknikleri ile kumaşın etrafını sarmanız gerekiyor. Birinci zürafanın üzerinden başlayarak yukarı doğru yeni zürafalar yapacaksınız. Bunu geriye dönme metodu ile gerçekleştirmek daha doğru olacaktır. Bu işlemi kumaşın ortasına kadar devam ettireceğiz. Zaten sadece bunları bile yaptığınızda harika bir model olduğunu göreceksiniz.

Modeli yarıya kadar geldikten sonra arasına iki zürafa yapıyoruz. Birini atlayıp ikinci zürafaya batarak geri dönüş yapıyoruz. Ardından bu zürafanın içine altı tane pır pır yapıyoruz. Bu sayıyı tamamen genel olduğu için belirledik. Eğer isterseniz çoğaltabilir ya da azaltabilirsiniz. Ama her zaman uygun olanı altı tane olmasıdır.

Pır pır çilek modeli için iğne oyası yapacaksanız aşağıda sizler için bir video paylaştım. Bu video aracılığı ile sesli bir anlatımla modeli denemeniz çok kolay olacaktır. Marfietli Eller isimli youtube kullanıcısının anlatımı herkes için yararlı olacaktır. İğne oyası yapmayı bilmiyorsanız bile bu videolar sayesinde kısa sürede öğrenmeniz mümkündür.

İğne Oyası Pır Pır Çilek Modeli Yapılışı

Altı pır pırı tamamladıktan sonra arasına iki zürafa yapıyoruz. Sıra sıra bir sonraki zürafaya batma işlemini yaparak geri dönüyorsunuz. Bu şekilde tamamladıktan sonra üst kısmı için ilk pırpıra geçmeniz gerekiyor. Düğüm attıktan sonra yine zürafa yapıyoruz ve geri dönüyoruz. Aslında bu model tamamen zürafalardan ve geri dönmelerden ibaret diyebiliriz.

İğne oyası pır pır çilek modeli yapılışını çok beğeneceğinize emin olduğum için paylaştım. Bu modeli kullanım alanlarının çok fazla olduğunu fark etmişsinizdir. Bu konuda bir sınırlandırma yapmayacağım. Dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Marifetli Eller’e bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git