İğne Oyası Tespih Başlığı Yapılışı Anlatımlı

Hayatımızın her alanında karşımıza çıkacak olan tespih başlığı iğne oyaları hanımeli çiçeği modeli çalışmalarını sizlerle paylaşacağım. İğne oyaları denince akla direk başörtüsü, fular ucu, havlu kenarlarına işlenen modeller aklımıza gelir. Ama aynı zamanda tespih başlığı içinde iğne oyası kullanabiliriz. Ben genelde her tespihin daha güzel görünmesi için bu tarz modellerden yararlanırım. Sizin de öğrenebilmeniz için detaylarını paylaşmak istedim.

Eğer benim gibi meraklı biriyseniz yapmanız gereken tek şey daha fazla model anlatımına göz gezdirmek. Bu sayede her gün farklı bir iş yapabilirsiniz. Böylece sıkılmaz ve her daim keyif alarak yaptığınız el işlerine sahip olursunuz. Aynı zamanda farklı modeller denemek isterseniz diğer yazılara da göz atabilirsiniz. Özellikle tespih başlığı iğne oyalarını öğrenmeniz evlerinize yeni bir hava  katacaktır. Yapacağınız oya modelleri her yerde dikkat çekecektir. Çevrenizdekiler tarafından da kesinlikle beğenilecektir.

Söz konusu beğenmeye geldiyse şundan bahsetmek isterim. Diğer insanların beğendiği modelleri yapmak zorunda değilsiniz. Bir el işçiliğinde en önemli unsur işi sevmektir. Eğer yaptıklarınıza sevgi ile yaklaşırsanız her zaman verimli çalışmalar yaparsınız.

tespih başlığı iğne oyaları hanımeli çiçeği yapımı videolu anlatım

Hanımeli Çiçeği İçin Tespih Başlığı İğne Oyaları

Bilindiği üzere çiçek şekilleri ve motifleri hemen hemen her yerde kullanılıyor. Her çiçeğin kendine öz bir kokusu vardır. Herkes genelde güllleri çok sever ama diğer çiçeklerin de çok alıcı yönleri vardır. Özellikle hanımeli çiçeği kokusu ile kendisinden çok söz ettirir. Bu tarz güzel çiçekleri oya işlemelerinde de kullanmak son derece mantıklıdır.

İğne oyalarında dikkat etmeniz gereken en önemli konu kullanacağınız yün ve iğnenin her zaman kullandıklarınız gibi olmasıdır. Böylece herhangi bir modeli denerken zorlanma yaşamazsınız. Ayrıca ben genelde üç katmanlı olan kalın ipleri kullanmayı tercih ediyorum. Eğer henüz böyle ipleriniz yoksa ince dikiş iplerini de üç kat halinde kullanabilirsiniz. Daha kalın bir ipe ihtiyaç duyarsanız dilediğiniz gibi arttırabilirsiniz.

Hanımeli çiçeği için tespih başlığı iğne oyası yapmak için başlangıçta sihirli halka yapmanız gerekir. Ardından sihirli halkanın etrafını saracaksınız. Bu işlemi yaparken halkayı sıkı bir şekilde tutmayı ihmal etmeyin. Bir de düğümleri normalden daha sağlam atarsanız halkanın çabuk bozulmasına engel olmuş olursunuz.

Tespih Başlığı İğne Oyaları Hanımeli Çiçeği

Sihirli halkayı bir çok modelde kullanabilirsiniz. Anlattığım bölümü tam olarak aşağıda paylaştığım tespih başlığı iğne oyaları hanımeli çiçeği videosundan da detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ayrıca yaptıklarınızın sonunca düşüncelerinizi benimle ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Yeni modeller için bizi takipte kalın.

İğne konusunda bir uyarı yapmam gerek. Eğer çok ince bir iğne kullanırsanız düzgün bir model elde edemeyebilirsiniz. Bunun için ince iğneleri sadece boncuklu modellerde kullanmanız gerekir. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

Çisenin Dünyası’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git