İğne Oyası Tülbent Kenarı Deniz Dalgası Örneği

Merhaba arkadaşlar. İğne oyası ile yapılabileceklerin bir sınırı yoktur. Tüm hanımlar çok fazla model olduğunu ve sürekli de bu modellerin artacağını bilir. Çünkü sabit bir el işi değildir. Nasıl her dönemde değişiklik gösterdiyse, değişmeye de devam edecektir. İğne oyası yapımı bakımından diğer işlerden çok farklıdır. Bu nedenle de hanımların çok ilgisini çeker. Özellikle bir çok kumaş üzerine işleniyor olması ve daha güzel görünmelerini sağlaması da yıllardır yapılmasına sebep oluyor. Bu kadar güzel modeller arasına bir de iğne oyası deniz dalgası modelini eklemek istedim.

İğne oyası severler sürekli farklı bir işleme yapmaya çalışırlar. Yaratıcı yönlerini kullanarak yeni modeller oluşturmaya da çalışırlar. Siz de bu gibi işlemeleri kendinize ait bir hale çevirebilirsiniz. Yani bildiğiniz tüm teknikleri tek bir modelde kullanabilirsiniz. Örneğin bir çiçek modelinin üzerine meyve şekli yaparak örneğin büyümesini ve öz bir hal almasını sağlayabilirsiniz. Tüm işlemelerin daha güzel olması sizin ellerinizdedir.

Bazı modeller zor bir şekilde yapılırken bazıları da kolay yapılır. Kolay iğne oyası örneklerini yapmaktan daha fazla keyif alıyorsanız sitemiz üzerinde pek çok modele ulaşabilirsiniz. Kimi hanımlar uğraşmayı sevmezken, kimileri de zor işleri yapmaktan hoşlanır. Bu durum kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

iğne oyası deniz dalgası modeli yapımı detaylı anlatım

Yemeni Kenarı Deniz Dalgası Modeli İçin İğne Oyası Örneği

El işlerinde en önemli nokta sizin istekli olmanızdır. Eğer bir işi yaparken yeteri kadar istekli değilseniz kendinize başka hobiler bulabilirsiniz. Çünkü iğne oyası gibi işlemeleri yaparken hevesli olmanız daha güzel ürünler çıkarmanızı, dikkatli ve güzel bir şekilde modelleri tamamlamanızı sağlar. İşe başlamadan önce motivasyonunuzun tam olduğundan emin olmalısınız.

Araştırmalarınıza devam ettiğinizde iğne oyası çeşitlerinin ne kadar fazla olduğunu göreceksiniz. Genelde modeller yapıldığı yer ile birlikte anlatılmaz. Bu noktada siz devreye girersiniz ve modeli nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz. İpin rengi, kullanacağınız kumaşın rengi ile uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda bazen modeller her ürün de güzel durmamaktadır. Uyumu sağlamak işlemenin en can alıcı noktalarındandır.

Aynı durum deniz dalgası modeli için iğne oyası yaparken de geçerlidir. Bu karmaşık bir örnek olmadığı için her yerde kullanabilirsiniz. Renkleri kullanırken de fazla kapalı ve koyu olanları tercih etmeyin. Yoksa model boğucu ve sıkıcı bir hal alabilir.

Başörtüsü İğne Oyası Deniz Dalgası Modeli Yapılışı

İğne oyası gibi işlemeleriniz için kendinize bir çalışma ortamı hazırlamanızda fayda vardır. Tüm malzemeleriniz bir kutu ya da çekmecenin içerisinde olursa ulaşmakta zorluk çekmez ve daha rahat bir şekilde çalışırsınız. Aynı zamanda sesten, ışıktan ya da benzeri faktörlerden etkilenmeyeceğiniz bir yer seçmelisiniz.

Malzemelerinizi ise değiştirmemeniz gereklidir. Yani kullandığınız ipin ve tığın markasının hep aynı olmasına dikkat edin. Böylece iğne oyası deniz dalgası modeli yapılışı gibi işlemelerde eliniz alışık olacağı için zorluk çekmezsiniz.

İğne Oyası Yapım Aşamaları ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git