İğne Oyası Yedi Cüceler Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar. Çiçekli ve düz iğne oyası modellerinden çok bahsettim. Bu yüzden daha farklı bir modelin yapılışını aktaracağım. İğne oyası yedi cüceler modeli adından da belli olduğu üzere birbirinin aynısı olan şekillerin tekrarının yapılmasıdır. Bir nevi sıralı oya modeli gibidir. Ama ondan daha farklı ve daha gösterişli durmaktadır. Bu modeli sizlerle paylaşmamdaki en büyük neden çok kısa süre içerisinde yapılıyor olması.

Her işe başlamadan önce istekli olmanız o işi tam anlamıyla yapabilmeniz açısından önemli bir yere sahiptir. Eğer sevmediğiniz bir işleme olursa ya da yapmaktan kısa sürede sıkılıyorsanız başka modellere yönelmenizi tavsiye ederim. Ve ya bir süre dinlenmek de iyi gelebilir. Çünkü yaptığınız işten keyif almadığınız taktirde düzgün bir sonuç da elde edemezsiniz. Bu durum ile karşı karşıya kalmanızı istemem. İğne oyasını severek yapmanız gerekir.

Biliyorum bazı modeller normalden daha zor ve uğraştırıcı olabiliyor. Ama modeli bitirdiğinizde ne kadar harika işler yapabildiğinizi farkına varır ve sonrasında da devam etmek için gereken motivasyonu kendinizde bulursunuz. İlk önce oya işlemesini nerede kullanacağınıza karar verin, bitmiş halini hayal edin. İşlemeyi yaparken de gözünüzün önüne gelecektir ve bitirmek için sabırsızlanırsınız.

iğne oyası yedi cüceler modeli yapımı videolu anlatım

İğne Oyasında Doğru Modeli Seçmek Önemli

Her yöreye özel, her dönemde ortaya çıkmış farklı iğne oyası modelleri vardır. Hepsini de dilediğiniz yerde kullanmak konusunda özgürsünüz. Ama bir modelin tam olarak güzel görünmesini isterseniz ilk yapmanız gereken şey işlediğiniz ürün ile uyumlu olmasını sağlamaktır. Mesela havlu kenarına yaptığınız modeller ile havlunun kendi deseni arasında uyumsuzluk varsa ne yaparsanız yapın kötü bir sonuç alırsınız.

Bu nedenle iğne oyası yedi cüceler modelini sizinle paylaştım. Çünkü nerede kullanırsanız kullanın doğru bir seçim olacaktır. Sadece desenli ürünlerde kullanırkan renkleri doğru bir şekilde seçmeniz gerekir. Onun dışında düz renklerde dilediğiniz ipi kullanabilirsiniz. Ayrıca bu modeli baştan aşağı işlemek zorunda değilsiniz. Dikdörtgen bir masa örtüsünün sadece kısa kenarlarına uygulayarak olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Aşağıda paylaşmış olduğum videoda anlatımı gösterilmiştir. Videoyu hazırlayan ise sade bir şekilde kullanılmıştır. Ama siz üzerine bir şeyler ekleyebilirsiniz. Böylece daha özel bir model olur ve doğru modelleri birleştirdiğinizde harikalar yaratabilirsiniz.

İğne Oyası Yedi Cüceler Modeli Yapılışı

İğne oyası yedi cüceler modeli yapılışını videoyu izledikten sonra öğrenmiş olacaksınız. Elinizdeki işi bitirdikten hemen sonra bu modeli denemenizi tavsiye ederim. Videodaki anlatım çok açıklayıcı ama yine de aklınıza takılan bir şey olursa bana danışabilirsiniz.

Yorumlarınıza çok kısa bir süre içerisinde cevap alabilirsiniz. Şimdiden söylemeliyim eğer eliniz alışık değilse bu modelin yapılışı biraz uzun sürebilir. Ama ben kısa sürede hızlanacağınızı düşünüyorum. Şimdiden deneyem tüm arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git