İğne Oyası Yelpaze Modeli Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar. Her yazıda olduğu gibi sizlere yeni bir model daha anlatmak istedim. Eğer siz de yeni modellerini denemek için sabırsızlanıyorsanız bu site tam size göre. Örgü ve oya işlemelerinin hayatımızda ciddi bir yeri var. Çok eski zamanlardan beri var olan el işlerini genel olarak ev hanımları yapıyor. Ama çalışan kadınlar da işten geldikten sonra diğer sorumluluklarını bitirince dinlenirken örgü örebiliyor. Böylece hem gün boyunca yaşadığımız stresten uzaklaşabiliyoruz. Hem de yeni bir şeyleri başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öyleyse hemen iğne oyası yelpaze modeli videolu anlatımlı nasıl yapılır öğrenmekte fayda var.

Oya denince akla ilk gelen çok çeşitli bir işleme olduğudur. Çünkü etrafımızdaki herkes farklı bir oya çeşidi biliyor ve bizler de öğrenmek için sabırsızlanıyoruz. Bazılarımız el işlerine o kadar ilgili ki boş buldukları her zamanı örgü örerek ve oya yaparak geçiriyor. Özellikle oya modelleri diğer el işlerinden daha zevklidir. Bunu her yapışınızda iyi bir şekilde anlayacaksınız. Ayrıca farklı modeller denemek isterseniz de web sitemizden iğne ve tığ ile yapılan oya modellerini bulabilirsiniz.

Oya modellerini denedikten sonra fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda uzman ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için sizlerle iletişim kuracaktır. Eğer kendinize öz model ve motifleriniz de varsa diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Böylece bilgi haznenize yeni bir şeyler eklenmiş olur.

iğne oyası yelpaze modeli yapımı videolu anlatım

Yelpaze Modeli İçin İğne Oyası

İğne oyası yaparken sıkı bir işçilik yapmanız gerektiğini unutmayın. Kimi modellerde aralıkları kendiniz belirleyebilirsiniz. Ama yelpaze modeli için aynı durum geçerli değildir. Herkesin yaptığı hemen hemen aynı olacaktır. Çünkü her düğümün üzerinden bir kere geçeceksiniz. Çalışmalarınız sırasında iplerin kalınlığına ve iğne kullanımına dikkat etmelisiniz. Kimi modeller için ince boncuk iğneleri kullanılır. Ama bu durum her zaman değişebilir. Bu model için bir sınırlandırma yapmadık. Her zaman kullandığınız kalınlıkta bir iğne kullanmanız yeterli olacaktır.

İpler konusunda ise her zaman söylediğimiz gibi hep kullandıklarınızı tercih edin. Böylece daha verimli çalışabilirsiniz. Oyalar için kullanılan ipler genelde üç katmanlı olduğu için daha kalındır. Ayrıca boncuklu modellerden yararlanırken de açık delikli boncuklar tercih etmeniz gerekir.

Yelpaze modeli iğne oyası yapılışı son derece basittir. Eğer oya yapmayı biliyorsanız bu model sizi hiç zorlamayacak ve son derece gösterişli olacaktır. Şimdiden bu modeli denemek isteyen arkadaşlarım malzemelerini hazırlasın ve talimatları dikkatli bir şekilde okusun.

İğne Oyası Yelpaze Modeli Yapılışı

İğne oyası yelpaze modeli yapılışını bu yazıda kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Her işte olduğu gibi oya yaparken de rahat edebileceğiniz yöntemleri bulun. Böylece kısa sürede çok güzel ürünler elde edebilirsiniz. Bu modeli her yerde kullanabileceğinizi de unutmayın.

İğne oyası yaparken yeteri kadar aydınlık bir ortamda çalışmaya özen gösterin. Göz sağlığınız için böylesi daha iyi olacaktır. Çalışmalarınız sırasında ara vermeyi de unutmayın. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sevgi ve sağlıkla kalın.

İğne Oyası Yapım Aşamaları ve Videoları’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git