İki başlı çiçek iğne kenar oyası anlatımı

El işleriyle yapılan çok güzel kolay iğne oyası çiçekli kenar motifleri, yaptığınız çalışmanın havasını tamamen değiştirerek bir başka hale getirecek düzeyde güzel olabiliyor. Modelin nasıl bir form alacağına karar verecek sizlersiniz. Tek başına mı yapacaksınız, diğer bir model ile kombin edip o şekilde mi kullanacaksınız bu tamamen size kalmış. Görüntü ve model olarak değişik kolay iğne oyaları örnekleri yapmak istiyorsanız, bu şekilde bir yol izleyebilirsiniz. Bir iki motifi bir arada işlemek size biraz zor gelebilir. Ama güzel bir model elde etmenin de bir zorluğu olacak elbet.

Size anlatımını vereceğimiz iğne oyasının tek başına kullanımı güzel sonuçlar verebileceği gibi, bir iki farklı model ile de kullanılabilir. İşlediğiniz şeyin özelliğine göre tercih yapmak yani güzel olup olmayacağına karar vermek yine sizin inisiyatifinizde.

İki başlı çiçek iğne kenar oyası farklı modellerde kullanılabilir

Bir model illa ki aynı şekilde kullanılabilir diye bir kural yok. Bu örnekteki iki başlı çiçek de iğne oyası kenar modelleri için çok güzel bir örnek. İki çiçeğin yan yana ve farklı renklerde bir araya gelmesiyle oluşturulan model, yanına eklenen başka bir iğne işi ile daha da güçlendirilmiş. Örnekteki ya modelin anlatımını size daha önce vermiştik. Dağ motifli iğne oyası örneği nasıl yapılır konusunda tam anlatımını bulabilirsiniz. O konuda da güzel bir örnek inceleme fırsatınız olacak.

Anlatımlı iki başlı çiçek kenar oyası yapılışı

Bu güzel örnek yine Gülsüm hanımın marifeti. Anlatımı da ona ait. Aşağıdaki fotoğraflardan da bu güzel ve farklı iğne kenar oyasını kolayca adım adım nasıl yapmış görebilirsiniz. İlk önce birinci çiçeği bitirip, aynı çiçeğin aynalaması yani olduğu yerde öteki tarafa çevrilerek elde edilen görüntüsünü işlemelisiniz. Kök kısımları, aynı kökten çıkacakları için aynı renk, fakat çiçek renkleri farklı olabilir. Yanına da az önce bahsettiğimiz gibi farklı bir model işleyebilirisiniz.

İkinci modeli işlerken dikkat etmeniz gereken şey, bir model çok renkli ve hareketliyse, diğeri sade olmalı. Bu sayede ana model ön plana çıkarak kendini daha iyi gösterecektir. Şimdiden herkese kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git