İlmekli Hasır Örgü Modeli Nasıl Örülür ? Videolu anlatım

Tığ ile bir çok motif yaptığımız gibi şişlerle de günlük hayatımızda kullandığımız bir çok şey örebiliriz. Bugün sizlere ilmekli hasır örgü modelini anlatacağız. Bir çok örgü çeşidi arasından ilmekli hasır örgüsünü seçme nedenimiz çok kolay ve kullanışlı olması. Özellikle kazak ve ceketlerde çok güzel duracak bir model. Öyleyse hemen  ilmekli hasır örgü modelinin yapılışını hemen öğrenelim öğrenelim.

Eğer eliniz çok sıkı ise bu model için biraz açmanız gerekebilir. Çünkü modelin tam olarak ortaya çıkması için daha bol bir örgü gerekmektedir. Bu model ile kıyafet dışında da bir şeyler yapılabilir elbet. İlmekli hasır örgü modeli ldukça yumuşak olacağı için bir lif olarak da kullanabiliriniz. İster tek parça halinde ister iki parçayı birbirine dikerek renk renk lifler elde edebilirsiniz.

Aynı zamanda bu modeli nerelerde kullandığınızı görmek isteriz. Yapımını bitirdikten sonra ya da dilediğiniz zaman bizimle ve diğer okuyucular ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca soru ve önerilerinizi de yorum olarak belirtip, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Web sitemizden diğer örgü modelleri inceleyebilir ve yenilerini de evlerinizide deneyebilirsiniz.

İlmekli Hasır Örgü Yapımı

İlmekli Hasır Örgü Modeli İçin Detaylar

İlmekli hasır örgü ile ceket ve kazak yapabileceğiniz gibi bere de yapabilirsiniz. Hem sevdiklerinize hem de kendinize yapacağınız renkli bereler son derece kullanışlı olacak ve sizi kış aylarında soğuktan koruyacaktır. Özellikle küçük çocukların kış aylarında bere ve atkıya çok ihtiyaçları olacaktır. Onlara hazır almak yerine evinizde bir takım örebilirsiniz.

Öğrendiğiniz model ile sevdiklerinizi mutlu etmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca ne kadar çeşitli örgü modeli bilirseniz o kadar farklı kıyafetiniz ve eşyanız olacaktır. Ördüğünüz kıyafetler sayesinde gardolabınız renklenecek kendinizi kış aylarında daha sıcak hissedeceksiniz. Bu örgü modellerinden sıcak su torbanıza bir kılıf yapabileceğinizi de unutmayın. Böylelikle hem sıcak plastik direk vücudunuz ile temasta olmayacak hem de yakıcı sıcaklığı hissetmeyeceksiniz.

Bahsettiğimiz gibi öğrendiğiniz ilmekli hasır örgü modelini her yerde kullanabilirsiniz. Uzunca örüp yapacağınız bir şal da işinizi çok kolaylaştırır. Serin havalarda üzerinize alacak bir şalınızın olması çok daha iyi olacaktır. Bu tarz örgülerden dilediğiniz her şeyi yapabileceğinizi unutmayın. Sadece yaratıcılığını kullanın.

İlmekli Hasır Örgü Modeli Yapımı 

İlmeki hasır örgü modeli yapmak için elinizde ne çok ince ne çok kalın şişler olmalıdır. Kendi elinizin sıklığına göre seçeceğiniz şiş rahat kullanmanızı sağlayacaktır. Zaten aşağıda paylaştığımız videoda da Şerife’nin Örgü Dünyası bu konunun üzerinde çok detaylı bir şekilde durmuş. Video sayesinde zorlanmadan bu modeli de evlerinize taşıyabileceksiniz.

Ayrıca renk seçimini de yapacağınız şey göre ayarlamanızı öneririm. Yaz aylarında kullanacağınız kıyafet benzeri şeyler için açık renk kullanmalısınız. Kış ayları için ise kahverengi ya da mor doğru ve şık bir seçim olacaktır. Ayrıca lifleriniz için de yine açık renkleri tercih etmenizi öneririm. Şimdiden bütün hanımlara kolay gelsin.

Şerife’nin Örgü Dünyası’na bizimle bu videoyu paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git