İstiridye Örgü Örneği Ve Yapılışı Videolu Anlatım

Evet hanımlar kış aylarında örgü sezonunun açıldığu bu günlerde hepimiz yeni örnekler ve modeller arayarak soğuk kış günlerini evde örgü örerek geçiririz. Bizde bu yüzden sizlere istiridye örgü modeli ve yapılışı hakında bilgiler vermek istedik. Örgü modelleri arasından da yapımı kolay olduğundan tercih edilen istiridye örgü modeli diğer bir adıyla deniz kabuğu örgü modeli veya midye örgü örneği oldukça şık bir görünüm sergilemektedir.

İstiridye deniz kabuğu örneği ile harika ve birbirinden güzel bebek battaniyesi modelleri örebilirsiniz. Bu örneğin en  yakıştığı model bebek battaniyesi örnekleri olduğunu düşünüyorum.

İstiridye Örgü Örneği (Deniz Kabuğu Örneği ) Nasıl Yapılır?

Deniz kabuğu örgü örneği yapımı için öncelikle seçeceğiniz ip orta kalınlıktan biraz daha ince, hafif tüylü ve simli olursa modeliniz gösterişi açısından daha şık olabilir. Tercihinize göre kalınlık aynı kalmak şartıyla renk seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Tığ işi olan bu model 8 ve 8’in katları olacak şekilde zincir çekerek başlanılmalıdır. Artı olarak 4 zincir daha çekmelisiniz. Zincir çektikten sonra 6.zincir üzerine yine aynı yere tığ ile 3 defa ip dolayarak 9 trabzan yapmalısınız. Sonrasında 6.zincir üzerine sık iğne ile batmalısınız. 5 zincir çekip aynı yere tekrar sık iğne olarak batacaksınız. Tığa tekrar 3 kere ip dolayıp 6.zincir üzerine 9 trabzan yapmalısınız. Bu işlemi sıranın sonuna kadar tekrar ederek örmeye devam etmelisiniz.

İstiridye örgü örneğinin yapılışı için sıra bittikten sonra tüm trabzanlar üzerine 1’er adet zincir çekip sık iğne ile batmalısınız. Sıra sonunda 6 zincir çekip dönün ve yanına 3 ip dolayarak 5 trabzan yapınız. Modelin tam ortasına sık iğne ile batınız. Tekrar 5 zincir çekip aynı yere batınız ve iki yaprak arasındaki 5 zincirin içine 3 kez dolayıp 9 trabzan yapınız. Bu kez modelin bitiş yerine sık iğne ile tekrar batınız ve sıra boyunca buna devam etmelisiniz. Son turda 1 zincir 1 sık iğne yapınız. Bu en son modelinizde kirpik gibi bir görünüm verecektir. Modeliniz bittiğinde; istiridyeye benzeyen modelleriniz üst üste binmiş olacak ve dolgun, kirpikli bir görünüme sahip olacaktır.

İstiridye Örgü Örneği Yapılışı Eğitim Videosu

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git