Kabartmalı Ve Yumuşak Yeni Lif Modelleri Yapılışı

Boyutları sayesinde sürekli örülen, her zaman daha güzeli aranan, özellikle ev hanımlarının hem kendilerine, hem eşlerine, çocuklarına ve bebeklerine ördüğü en güzel yeni ve farklı lif modelleri yapılışı konusunda size çok güzel fikirler verecek bir model paylaşmak istiyoruz. Özellikle farklılık arayan hanımlar için oldukça faydalı bir model olan bu kabartma şeklinde örülmüş yeni lif modeli düz bir örneğin doğru bir teknikle birleşince nasıl güzel bir şey ortaya çıktığının en güzel kanıtı.

Modeli gördüğünüzde gözünüz korkmasın. Aşağıdaki adım adım anlatımda incelediğinizde aslında her sıranın aynı mantıkta ilerlediğini, sadece renk ve boyut değiştirerek devam edildiğini göreceksiniz. Modelin hem ön hem de arka kısımlarını inceleyip doğru tığ batmaları ile bu güzel örneği çok rahat örebilirsiniz. Renklerin kullanımı sizin güzel zevkinize kalmış. Boyut olarak da yetişkinler için 25-30 cm çapında bir ölçü işinizi görecektir.

Hem Sizin Hemde Aileniz İçin Yumuşak Yeni Lif Modelleri

Lif örmek ve bunları çeşitli amaçlarla kullanmak gerçekten çok zevkli. Bir çocuğunuz veya bebeğiniz var ise onlar için de çok güzel modeller örebilirsiniz. Bunlar yapılması uzun süre veya çok pratik modeller olabilir. Bu gibi örnekleri daha önceki paylaştığımız  lif modelleri kategorisindeki çok güzel konularda inceleyebilirsiniz.

Lif hem kullanım hem de hediye amaçlı olarak örülen çok yönlü harika bir örgü modeli. Bu yüzden sürekli olarak örülmesi kolay yeni ve modern lif örnekleri yapılışı anlatımlı olarak çok faydalı bir araç haline geliyor. Tıpkı aşağıdaki galeride olduğu gibi.

Kabartmalı Farklı Lif Modeli Nasıl Yapılır?

Aslında çok basit bir tekniği var. Normal ve düz bir lif modeli ördükten sonra üzerine bat çık orak da adlandırılan tekniği uygulayarak yapılan bu modeli siz de fotoğrafları inceleyerek çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ön ve arka kısımlarını dikkatlice inceleyip, küçük desenden başlayıp çevresini dolanarak büyültüp diğer şekilleri de oluşturabilirsiniz. Bebeğiniz için yapacaksınız 3-4 sıra örmeniz yeterli.

Bu gibi lif modelleri için farklı ve yeni desenler nasıl yapılır derseniz, siz de bir farklılık yaratabilirsiniz. Örneğin her sıra yerine bir sıra atlayarak yapacağınız model çok farklı görünecektir. Veya kenar kısmına yapacağınız bir desen de kendi yorumunuzu katmanızı sağlayabilir. Her şey sizin düşüncenize ve hayal gücünüze kalmış.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git